کرونا هفت کرمانشاهی دیگر را به کام مرگ کشاند

کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه اعلام کرد: هفت نفر دیگر در شبانه روز گذشته بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع فوتی‌های استان به هزار و ۱۶۱ نفر رسید.

«مهدی محمدی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این هفت نفر شامل پنج نفر در کرمانشاه و در شهرستان های اسلام آبادغرب و هرسین هم هرکدام یک نفر می شود.

وی با اشاره به این که هم اکنون ۹۲۸ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۰ نفر با علایم ویروس کرونا بستری و ۱۴۴ نفر پس از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

امکان تمدید محدودیت‌های کرونا وجود دارد

استاندار کرمانشاه با اشاره به آغاز طرح محدودیت‌های کرونا گفت: در صورتی که مردم محدودیت‌های را رعایت نکنند و وضعیت شیوع بیماری همچنان ادامه داشته باشد، احتمال تمدید آنها وجود دارد.

استاندار کرمانشاه روز شنبه یادآور شد: در طرح جامع مدیریت هوشنمند که از اول آذر اجرایی شده است، راهبردهایی همچون تشدید نظارت‌ها، انجام گسترده آزمایش کرونا، تقویت فرآیند درمان، بیماری یابی فعال و قرنطینه بیماران انجام می شود.

بازوند با اشاره به وضعیت شهرهای کرمانشاه از نظر شیوع بیماری کرونا، گفت: در رابطه با وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ در شهرستان های استان گفت: اکنون شهرستان های کرمانشاه، کنگاور، سنقر و کلیایی، سرپل ذهاب، هرسین، جوانرود و صحنه در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: شهرستان‌های اسلام آبادغرب، پاوه، ثلاث باباجانی، روانسر، قصرشیرین و گیلانغرب در وضعیت نارنجی هستند و شهرستان دالاهو نیز در وضعیت زرد است.

استاندار کرمانشاه به محدودیت های تردد و ورود خروج در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی نیز اشاره کرد و گفت: ورود و خروج خودروها به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع و تخلف از آن شامل جریمه می شود.

بازوند با بیان اینکه این طرح مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کند، گفت: می دانیم که مردم با مشکلات اقتصادی روبه رو هستند و اجرای این طرح نیز محدودیت هایی برای معیشت مردم ایجاد می کند اما حفظ سلامت مردم و جلوگیری از بروز یک بحران جدی تر در اولویت قرار دارد.

اخبار مرتبط