بسیج تابلو ایثار و مقاومت و نماد اخلاص و خدمت خالصانه

شیراز-ایرنا- تعدادی از مسوولان استان فارس به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج و پنجم آذرماه سالروز تشکیل این نهاد، با انتشار پیام‌هایی بسیج را تابلو ایثار و مقاومت و نماد اخلاص و خدمت خالصانه دانستند.

عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس در پیامی بیان کرد: پنجم آذرماه، سالروز تشکیل بسیج، یادآور نام بلند و پُرآوازه بسیجیان عزیزی است که زیباترین و ماندگارترین تابلوهای ایثار، مقاومت، تواضع توأم با شجاعت، فداکاری و از خودگذشتگی را در هشت سال دفاع مقدس به تصویر کشیدند و نام بسیج را به نیکی در دفتر عشق و ایثار، جاودانه کردند.
وی افزود: نام بسیج، معطر به یاد و نام امام راحل عظیم الشأن و تشکیل آن، یکی از ابتکارات ماندگار و پِربرکت آن امام عزیز و قائد عظیم الشأن است.
وی ادامه داد: هفته بسیج، فرصت مناسبی برای زنده نگه داشتن تفکر ایثار، فداکاری و خدمت باورمندانه و خالصانه است که امروز  جامعه ما، بیش از هر زمان دیگری، به آن، نیازمند است. 
استاندار فارس افزود: بسیج، مظهر ایمان، اخلاص، اراده، آمادگی و از خود گذشتگی است و در میدان های مختلف؛ ازجمله در ایام تلخ کامی شیوعِ ویروس کرونا نیز ثابت شد که بسیجی، آماده خدمت در هر میدانی از میدان هاست؛ همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند در حقیقت همه انسان های مؤمن، آگاه، بصیر، عاشق، متعهد، علاقه مند و آماده به کار در هر میدانی از میدان ها هستند که برای ملت مفید است، جزو بسیج اند. 
رحیمی با عرض ارادت به بسیجیان عزیز و مخلص، هفته بسیج را صمیمانه، تبریک گفت و افزود: امید است شجره طیبه بسیج، در میدان دفاع از منافع ملی، همچنان، در کسب مدال افتخارِ خدمتِ به مردم و نظام عزیز جمهوری اسلامی، بیش از پیش بارور و قرین توفیق، سرفرازی و سربلندی باشد.

همراهی مثال زدنی بسیجیان با مدافعان سلامت در روزهای سخت کرونا
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز با انتشار پیامی به مناسبت آغاز هفته بسیج، ضمن گرامیداشت این مناسبت ارزشمند ملی، از مقام بسیجیان همیشه در صحنه کشور تجلیل کرد.
مهرزاد لطفی در این پیام بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در طی چهار دهه گذشته و در گذر از تمام فراز و نشیب‌هایی که با موفقیت پشت سر نهاده، همواره از پشتوانه‌ای قابل اتکا برخوردار بوده که در هر برهه، همچون دژی مستحکم، کشور را در برابر دشمنی‌ها و سختی‌ها، محافظت کرده؛ منبعی قدرتمند و همیشه در صحنه که به ابتکار آن پیر فرزانه، سنگ بنای آن نهاده شد و امروز نه تنها قشری از جامعه اسلامی، بلکه فرهنگی غنی است که به نحو گسترده‌ای در کشور تسری یافته است و هر سال با فرا رسیدن این ایام، بار دیگر اهمیت و ضرورت تحقق دیدگاه ارزشمند تاریخی آن امام راحل(ره) در ایجاد نیروی بسیج در کشور یادآور می‌شود.
وی ادامه داد: اما امسال در حالی هفته بسیج را گرامی می‌داریم که یکایک ما، به نحو عمیقی جایگاه سازنده این خواهران و برادران غیور را در جامعه با تمام وجود احساس کرده و بر حقانیت حضورشان بیش از پیش صحه می نهیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پاندمی کرونا در کنار همه تلخی ها و دشواری هایی که بر ما تحمیل کرد، همچون روزهای جنگ تحمیلی که با حضور همین نیروهای ارزشمند بسیجی به دفاعی مقدس تبدیل گشت، این بار نیز تجربه متقن دیگری را از اهمیت تکیه بر توانمندی های والای نیروهای بسیجی به تصویر کشید و خواهران و براداران شریف بسیجی ما در جای جای این استان با همتی مثال زدنی در کنار مدافعان سلامت ایستادند و نقطه امید ما در این روزهای سخت بودند.
لطفی افزود: در این ایام پیوندی عمیق تر از گذشته میان خانواده سلامت و نیروهای جهادی برقرار شد که بخش عمده ای از آن، به پشتوانه تجربه غنی بهره مندی از نیروی کارآمد بسیج جامعه پزشکی در پیشبرد مسایل حوزه سلامت بود.
وی ادامه داد: ضمن گرامیداشت آغاز این هفته ارزشمند، به عنوان عضوی از خانواده بزرگ سلامت کشور، همراهی فعالانه و مسوولانه یکایک خواهران و برادران بسیجی را در تمامی این سال ها، به ویژه در روزهای سخت بحرانی که هم اکنون در آن قرار داریم، صمیمانه ارج نهاده و همت والایتان را پاس می دارم و تاکید می کنم مجموعه سلامت فارس در هر برهه سرنوشت سازی، همواره بر توانمندی های ارزشمند شما عزیزان در تحقق بهتر اهداف سلامت محور در استان تکیه کرده است.
با سلاح اخلاص و پایبندی به آرمان‌های انقلاب فعالیت می‌کنیم

کار بسیج حساس ار از هر زمان است

سازمان بسیج رسانه سپاه فجر استان فارس نیز در بیانیه‌ای به مناسبت هفته بسیج اعلام کرد: بسیج مدرسه عشق است، بسیج یعنی ایثار ،شجاعت و هزاران معنا و مفهوم زیبای دیگر،و اگر این زیبایی در بسیج نبود هرگز آن پیر جماران نمی فرمودند کاش من هم یک بسیجی بودم.
در ادامه این بیانیه آمده است: فرمایش امام راحل بیانی از یک عقل متفکر و انسانی خداجو است که درعین شجاعت و توکل واژه بسیج را در رگ های مادی ومعنوی اجتماع نهادینه کرد، بسیج در شهرت معنا، تجمع گروهی را می فهماند که آنچه از تعلیمات وآموزه های دینی و عقیدتی آنان در طول دوران حکومت اسلامی به عقولشان رسید با تعبد و ولایت پذیری به قلوبشان نفوذ کرد و روحشان باوری عمیق یافت، باوری که اگر راهنمایی چون ولایت فقیه پشتیبان آن باشد قلوب کفار و دشمنان را با هیمنه وعظمت روحی خویش به رعب و وحشت وا می دارد.
در بخش دیگری از این بیانیه گفته شده است: کار بسیج امروز از هر زمان دیگر دشوار تر و حساس تر است، چرا که امروز بسیج هم باید برای مقابله با ناتوی فرهنگی دشمن در میدان مبارزه باشد ،هم برای مبارزه با فقر در کنار محرومین بیش از گذشته باشد ،هم در مقابله با تحریم های ظالمانه دشمنان قسم خورده انقلاب می بایست در کنار ملت و دولت باشد ،هم در مقابله با حفظ و تامین سلامت در کنار کادر درمان و سلامت کشور باشد و هزاران ماموریت دیگر که همه ی اینها نمی تواند به سرانجام برسد جزء با اخلاص و ایثار ذوب شده در بسیجیان جان بر کف که اگر غیر از این باشد نمی تواند در اجرای ماموریت ها موفق عمل نماید.
سازمان بسیج رسانه در این بیانیه آورده است: امروز ما بعنوان اصحاب آگاه بسیج رسانه استان فارس مفتخریم اعلام نماییم که با سلاح اخلاص ، تعهد و پایبندی به آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در رسالت سنگین انعکاس صحیح اخبار به منظور تنویر افکار عمومی گوش به فرمان رهبری عظیم الشان انقلاب بوده و تا پای جان بر عهد خود استواریم و خود را متعهد به این میدانیم  که نهضت ابا عبد الله الحسین (ع)را به اوج شکوفایی خود می رسانیم و صد البته در این مسیر زبان و نگاه وتفکر مخلصانه و روشنی بخش مقام عظمای ولایت را صراط روشن خود قرار خواهیم داد.

بسیجیان کارگر طلایه‌داران جهاد در عرصه تولید هستند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج پیامی صادر کرد و این ایام را همه بسیجیان سرافراز و خصوصا اعضای بسیج کارگری این استان تبریک گفت و از تلاش‌های ارزنده جامعه کارگری و کارفرمایی فارس در ایام شیوع کرونا قدردانی کرد.
سهراب مختاری در این پیام افزود: بسیج، نماد اخلاص و خدمت خالصانه به مردم ، شکوه جهاد و ظلم ستیزی است ، بسیج پرچم دار ولایت مداری و  اوج ایمان و حرکت در مسیر حق و حق طلبی ، رمز موفقیت و سربلندی و امنیت کشور در برابر دشمن و سمبل مقاومت در برابرظلم می باشد.
وی ادامه داد: تفکر بسیجی از قداست،نیت اوست که جوشان،بالنده و ساری در دلهای مشتاق و مومن مردم جریان دارد،خلوص و صفای بسیجیان در دوران دفاع مقدس همچون خورشید می درخشد و تابش نورانیت سیمای درخشان بسیجیان مخلص و مبارز در جریان جنگ تحمیلی همه را مجذوب خود می کرد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: شهیدان بسیجی بسیاری در دوران دفاع مقدس از دل دیار فارس در کسوت کارگری به چنان سلوک و اوجی از معرفت رسیدند که بسیاری از بزرگان به حالات آنها غبطه می‌خورند.
مختاری بیان کرد: سال ۹۹ برای جامعه کارگری سالی پرکار است چرا که کشور و استان فارس متأثر از بیماری کرونا است که این مسئله نیازمندی مردم به تولیدات بیشتر را سبب شده است و از طرفی دیگر شرایط کنونی جهان امروز و تحریم‌های ظالمانه نیز سبب شده است تا کشور عزیز ما دچار چالش‌های اقتصادی متعددی شود که بر همین اساس ضرورت دارد در این شرایط دشوار با گسترش روحیه جهادی و بسیجی از دل این شجره طیبه اهدافی ازجمله رونق تولید را رقم زد.
وی ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی امسال را سال «جهش تولید» نامیده‌اند که بر همین اساس، بسیج کارگری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که کارگران عنصر اصلی تولید هستند.
وی اضافه کرد: به عنوان خادم مردم و یک بسیجی ضمن تبریک فرارسیدن این ایام به بسیجیان دریادل و با بصیرت ، ایثارگران و خانواده های گرانسنگ و معزز شهدا و جانبازان عزیز این استان و بخصوص بسیجیان حوزه کار و تولید، همکاران بسیجی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در سراسر استان پهناور فارس، سرافرازی و سربلندی ایران اسلامی در پرتو توجهات امام زمان(عج الله) و در راستای منویات مقام معظم رهبری و خدمت به مردم شریف ایران زمین  را از ایزد منان مسالت دارم.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس همچنین با تبریک این ایام به همه کارگران عزیز و زحمت کش از زحمات تمام اعضای جامعه کارگری و کارفرمایی استان فارس در شرایط سخت کنونی تقدیر و تشکر کرد.
بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) در پنجم آذر ۱۳۵۸ خورشیدی به منظور پاسداری از انقلاب، صیانت از ارزش‌ها، اهداف انقلاب و رویارویی با کشورهای استعمارگر فرمان تشکیل بسیج مستضعفان را صادر کردند، هفته بسیج از امروز ( ۳۰ آبان ) آغاز شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =