محدودیت تامین اکسیژن برای بیمارستان‌های استان وجود ندارد

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچ محدودیتی برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیمارستان های استان وجود ندارد و در این مدت بیش از سه برابر میزان اعلام شده مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی، اکسیژن وارد منطقه شده است.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز شنبه در نشست استانی ستاد کرونا در یاسوج اظهار داشت: می توانیم به راحتی اکسیژن مورد نیاز استان را از استان های مجاور همچون اصفهان تهیه کنیم و حتی از ظرفیت های موجود در شهرستان هایی همچون گچساران و کهگیلویه بهره ببریم.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد روز جمعه گذشته اعلام کرد که مهم تربن چالش در بیمارستان های استان بحث اکسیژن است.

کلانتری افزود: هیچ استثنایی در اجرای طرح محدودیت های هوشمند کرونا برای مردم و دستگاه ها وجود ندارد و با افراد متخلف در عدم رعایت پروتکل ها برخورد قانونی می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با هیچ دستگاه و یا مدیری تعارف نداریم و در این مدت نباید فراخوان برگزار شود.

کلانتری عنوان کرد: دستگاه ها بیشتر خدمات غیرحضوری و اینترنتی به مردم ارایه دهند.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ بیمار در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بستری شده، تاکید کرد: وضعیت استان و شهرستان بویراحمد فوق قرمز است و باید در اجرای طرح محدودیت های جدید تمامی شهرستان ها دیده شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: این محدودیت ها از سر ناچاری اعمال شده و این دو هفته بسیار حیاتی است و باید با اجرای موفق و با قاطعیت محدودیت های اعلام شده ویروس کرونا را کنترل کنیم.

کلانتری افزود: جامعه باید از افرادی که این پروتکل ها را رعایت نمی کنند مطالبه گری کنند و آن ها را انگشت نما کنند زیرا که همه ملزم به رعایت آن ها هستند.

وی گفت: با وجود هشدار ها هنوز هم شاهد برگزاری مراسمات شلوغ در آرامستان های استان هستیم که این وضعیت نگران کننده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی خودروهای افرادی که در تشییع جنازه شرکت‌ می کنند، جریمه می شوند زیرا که برگزاری مراسمات در استان با بیش از ۱۵ نفر جمعیت ممنوع است.

کلانتری عنوان کرد: وضعیت بویراحمد و کهگیلویه قرمز، گچساران و چرام و باشت در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های لنده و بهمئی و دنا در وضعیت زرد هستند.

وی ابراز داشت: در شهر های زرد مشاغل ۱ و ۲ و ۳ فعالیت می‌کنند چنانچه مراجعان پروتکل‌ها را رعایت کنند به آن‌ها خدمات داده می شود و تنها فعالیت دسته چهارم مشاغل ممنوع است.

استاندار کهگیلویه و بپیراحمد تصریح کرد: تردد در منطقه زرد آزاد است و محدودیتی نیست و در این شهر ها ادارات با دو سوم نیروها فعالیت می کنند.

وی تاکید کرد: شهر های با وضعیت نارنجی مشمول ممنوعیت تردد می‌شوند از ۲۱ تا ۴ بامداد به غیر از کشیک‌ها و کارهای اداری تردد ممنوع است و تنها گروه شغلی یک حق فعالیت دارند و گروه شغلی دو و سه و چهار کاملا در این ۱۵ روز ممنوع است .

کلانتری تاکید کرد: ورود خودروها با پلاک غیر بومی به منطقه و خروج آن در منطقه نارنجی ممنوع است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ورود پلاک‌های غیر بومی ممنوع و جریمه‌های سنگین ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیونی دارد.

وی عنوان کرد: در شهرهای قرمز استان تنها مشاغل گروه یک حق فعالیت دارند.

کلانتری با اشاره به طرح محله محور به نام حاج قاسم سلیمانی، گفت: این طرح با ۷ راهبرد در سراسر استان اجرایی می شود.

وی یکی از دلایل اصلی فوت بیماران کرونایی را مراجعه دیرهنگام بیماران به بیمارستان ها اعلام کرد و افزود: در این طرح شناسایی هر چه سریع تر بیماران کرونایی و یا افراد آسیب پذیر و در معرض خطر صورت می گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =