فرماندار: تجهیزات ستاد بحران دلفان کافی نیست

خرم‎آباد - ایرنا - فرماندار دلفان گفت: امکانات و تجهیزات دستگاه‎‌های عضو ستاد بحران این شهرستان کافی نیست که این کمبود در سیل سال گذشته بیش از پیش نمایان شد.

به گزارش ایرنا حشمت بهمنی روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران افزود: حوزه های راهداری، شهرداری و امدادی بیش از سایر بخش ها نیازمند تامین تجهیزات هستند که انتظار می رود با همکاری مدیران استان، اقدام لازم جهت تقویت امکانات مورد نیاز انجام گیرد.

وی افزود: نبود امکانات و ماشین آلات مورد نیاز در جریان سیل سال گذشته، ستاد بحران شهرستان دلفان را با مشکل مواجه و روند امدادرسانی را مختل کرده بود.

وی دلفان را یک شهرستان حادثه خیز دانست و ادامه داد:‌ با توجه به آغاز فصل سرد و بارندگی ها، دستگاه های عضو ستاد بحران آمادگی لازم را داشته باشند و با شناسایی نقاط آسیب پذیر، لایرروبی رودخانه و بازگشایی پل‌ها را در اولویت قرار دهند.

وی تاکید کرد: بخشداران و اداره امور عشایری دلفان نیز با توجه به مشکل راه‌های ارتباطی، نسبت به ذخیره سوخت و موادغذایی موردنیاز مناطق و روستاهای سخت گذر اقدام کنند.

فرماندار دلفان به اقدامات پس از سیل پارسال نیز اشاره کرد و گفت: خدمات ارزشمند و چشمگیری در راستای بازسازی زیرساخت‌های کشاورزی، مسکن، پل و ابنیه جاده‌ای و بهسازی و روکش آسفالت راه ها صورت گرفته که بی سابقه بوده است.

بهمنی بیان کرد: از مجموع ۱۱ هزار واحد مسکونی ثبت شده در سامانه اعلام خسارت‌ها، در نهایت هشت هزار واحد پس از تایید آسیب سیل، تعمیر یا بازسازی شد.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت و ۴۴۰ روستا در شمال لرستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =