آمارهایی از انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات

تهران- ایرنا- جزئیات شرکت‌کنندگان در مرحله اول انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات که در راستای شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات، منتشر شده آمار خواندنی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، انتشار گزارش آماری شرکت کنندگان با جزئیات قابل انتشار که در راستای قانون انتشار و دسترسی ازاد به اطلاعات، ساعتی بعد از پایان مرحله اول، روی وبسایت سامانه جامع رسانه‌ها انجام شد، اطلاعات جالب و خواندنی به دست می‌دهد.
اولین شرکت کننده در انتخابات ۲۰ آبان، مدیر روزنامه اقتصاد آینده است که تنها ۲۰ ثانیه بعد از آغاز انتخابات، رای خود را ثبت کرده است. همچنین پایگاه خبری دستچین نیوز و فصلنامه علوم حرکتی و رفتاری نخستین رای دهندگانی هستند که در دقیقه نخست رای گیری، در انتخابات شرکت کردند.
بر اساس گزارش آماری منتشر شده، ۱۴۴ مدیر مسئول در ۱۰ دقیقه ابتدایی انتخابات رای داده اند که ۳۳ نفر از آنها مدیران مسئول زن هستند.
خبرگزاری های سلامت، تسنیم، کردپرس و رضوی در نیم ساعت نخست انتخابات رای داده اند. در همین زمان، ۴۰ روزنامه نیز رای خود را در سامانه ثبت کرده اند.
با وجودی که پدرام پاک آیین، در آخرین ساعت رای گیری، رای خود را ثبت کرده، مهدی رحمانیان نفر دوم مرحله نخست، رای خود را در دقیقه دوم انتخابات ثبت کرده تا اولین نامزدی باشد که زودتر از باقی ۱۱۶ نامزد، رای خود را ثبت کرده است.
نکته قابل تامل و جنجالی برخی شایعات پیرامون انتخابات، آی پی شرکت کنندگان است که به تفکیک با زمان حضور در انتخابات در این جدول، درج شده است. بیشترین تکرار آی پی با ۱۷ رای، مربوط به یک موسسه مطبوعاتی است و بعد از آن ۱۱ و ۱۴ آی پی تکراری مربوط به رسانه‌های یک استان است که احتمالا به صورت جمعی با استفاده از سیستم خانه مطبوعات رای داده‌اند.
جدول آماری منتشر شده از مرحله اول انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، اطلاعات جالب توجهی در اختیار پژوهشگران و البته خبرنگاران می‌گذارد که مطالعه آن خالی از لطف نیست.
مرحله دوم انتخابات سه شنبه جاری، ۴ آذر با حضور تمام نامزدها و واجدین شرایط به صورت الکترونیک و از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور به آدرس e-rasaneh.ir برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =