مدافعان سلامت استان یزد تجلیل شدند

یزد- ایرنا- تعدادی از مدافعان سلامت یزد در آیینی با حضور استاندار و جمعی از مدیران اجرایی روز شنبه در حسینیه ثارالله شهر یزد تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد استاندار یزد از تلاش مدافعان سلامت قدردانی کرد و گفت: نقش پرستاران و پزشکان در درمان بیماران کرونایی بر هیچ فردی پوشیده نیست.

محمدعلی طالبی با اشاره به اینکه برای پیشگیری و مهار بیماری همه مردم باید در کنار مسوولان وظایف خود را با دقت انجام دهند ادامه داد: غلبه بر کرونا به عزم جدی همگانی و رعایت دقیق مقررات بستگی دارد .       

همچنین سعید ذاکری مسوول بسیج جامعه پزشکی سپاه الغدیر یزد از آغاز طرح محله‌محور با همکاری معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی و سایر نهادها همزمان با هفته بسیج در استان خبر داد .

وی اظهار کرد: در جریان اجرای این طرح محوری ، پزشکان دلسوز با حضور در منزل بیماران کرونایی بدون علامت، آنها را را برای درمان راهنمایی می‌کنند و خدمات مشاوره‌ای و درمانی مورد نیاز به آنها ارائه می‌دهند.

همچنین مدیرکل پایگاه انتقال خون یزد  گفت: با برنامه ریزی‌ انجام شده برای اجرای این طرح، بسیجیان می‌توانند به صورت منظم و هفتگی تا پایان سال با هماهنگی پایگاه‌های بسیج برای اهدا خون و پلاسما به این پایگاه مراجعه کنند.

نقی قوایی با اشاره به اینکه هر فرد با اهداء پلاسما جان دو بیمار کرونایی را نجات می‌دهد ادامه داد: آقایانی که یک ماه از بهبودی آنها  از بیماری کرونا گذشته باشد می‌توانند برای اهداء پلاسما به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.

در این مراسم از خانواده شهید مدافع سلامت شهید شمس الدینی و از  تلاش‌های ارزشمند رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی و ۶ نفر از مدیران بیمارستان‌های استان قدردانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =