نظارت گشت‌های تلفیقی بر بازار تشدید می‌شود

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از تشدید نظارت تیم‌های تلفیقی بر بازار با مشارکت بسیج ، دادستانی و صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

به گزارش ایرنا، ارژنگ عزیزی روز شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان  به افزایش قیمت مرغ در چند روز اخیر اشاره کرد و از تلاش برای جلوگیری از افزایش قیمت آن خبر داد.

او گفت: بر اساس آمارهای استخراج شده نیاز استان به مرغ روزانه حدود ۹۰ تن بوده و این در حالی است که میزان کشتار مرغ کمتر از ۷۰ تن شده است.

عزیزی افزود: این موضوع نشانگر خروج مرغ زنده از استان بوده که تلاش می‌شود با همکاری تولیدکنندگان نیاز استان تامین و تولیدات مازاد از استان خارج شود.

معاون استاندار اردبیل هماهنگی برای تامین نهاده‌های دامی برای تولیدکنندگان و افزایش جوجه‌ریزی را از جمله برنامه‌ریزی‌هایی دانست که با هدف جلوگیری از کمبود مرغ در ماه‌های آینده انجام می‌شود.

او  نظارت بر عملکرد نانوایی ها را از جمله مهم‌ترین اقدامات تیم های بازرسی عنوان کرد و گفت: با توجه به تفاوت قیمت آرد سهمیه‌ای و آزاد نظارت بر این بخش بیشتر شده و لازم است نانوایان توجه به  ساعت پخت و کیفیت را مد نظر قرار دهند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل نیز در این جلسه با تاکید بر مقابله جدی با متخلفان و مسببان گران‌فروشی گفت: در حال حاضر زمان مماشات با سارقان رزق و روزی مردم به سر آمده و با هر فرد متخلف به شدت برخورد می‌شود.

عبدالله طباطبایی افزود: بسیاری از گران‌فروشی‌ها ناشی از تحریم‌ها نبوده و نیازمند مدیریت و نظارت است.

وی بیان کرد: در رابطه با  بحث آرد و نان با کسی تعارف نداریم و با همکاری نیروهای بسیج و گشت‌های تلفیقی متخلفان را شناسایی می‌کنیم.

طباطبایی افزود: در صورت محرز شدن تخلفات در نانوایی‌ها از قبیل کم‌فروشی، بی‌توجهی به کیفیت و یا فروش آرد سهمیه برخوردهای قانونی صورت گرفته و واحد مربوطه پلمب می‌شود.

در این جلسه رییس سازمان صنعت ، معدن تجارت ، رییس سازمان جهاد کشاورزی، معاون سپاه حضرت عباس (ع) استان و حاج نوری نماینده مرغداران استان نظرات خود را در خصوص علت افزایش قیمت و نحوه کنترل بازار ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =