طرح خوانا دانش آموزان را برای زندگی آینده آماده می‌کند

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: بسته تحولی خوانا با تقویت چهار مهارت پایه زبانی «خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن»، دانش آموزان را برای زندگی اجتماعی آینده آماده می کند.

به گزارش روز شنبه دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی معاونت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در مراسم افتتاح طرح تحولی خوانا که به صورت مجازی برگزار شد، افزود: مهمترین ماموریت آموزش و پرورش، تربیت و پرورش انسانهایی است که بتوانند زندگی سالم، مستقل و شرافتمندی داشته باشند، از آرمان های خود دفاع کنند و روی پای خود بایستند و دستیابی به اینها مستلزم کسب مهارت هایی است که افراد را برای زندگی پیچیده امروز آماده می کند.

وی افزود: چهار مهارت پایه زبانی «خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن» ظرفیت انسان را در ایجاد تعاملات اجتماعی گسترش می دهد. افراد به میزانی که بتوانند شنونده خوبی باشند و مقصود خود را به درستی بیان کنند و آنچه را در ذهن دارند، به بهترین نحو بنویسند، در تعاملات اجتماعی موفق تر و دقیق تر خواهند بود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بسته تحولی خوانا در صدد است این چهار مهارت پایه را در کودکان تقویت کرده و آنان را برای زندگی اجتماعی آماده کند. دانش آموزان بیش از هر چیز نیاز دارند خوب بخوانند و بنویسند، خوب گوش کنند و خوب صحبت کنند.

به گزارش ایرنا، حاجی میرزایی سال گذشته از تمامی معاونت های این وزارت خانه درخواست کرد که در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین طرح های تحولی ارائه کنند. از این رو  طرح تحولی در وزارت آموزش و پرورش تدوین شد.

معاونت ابتدایی این وزارتخانه هم بسته تحولی خوانا در دوره ابتدایی را که بهترین دوران برای تعمیق و اثربخشی آموزش مهارت های چهارگانه زبانی و زندگی، دوران کودکی و مقطع ابتدایی است، انتخاب کرد. به گفته رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی با اجرای آن علاوه بر پرداختن به دغدغه اساسی موجود که آموزش مهارت های پایه خواندن، نوشتن و آداب زندگی است، بتوان شاهد اجرای یکی از برنامه های سند تحول بنیادین در مدارس بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =