یک دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری به بیمارستان بافق اهدا شد

یزد- ایرنا - رییس بیمارستان بافق گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران یک دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری به ارزش ۲ میلیارد تومان به این واحد درمانی اهدا کرد.

دکتر عباسعلی معظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خرید و اهدای این دستگاه از ضروریات بیمارستان در شرایط افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ است.

وی تصریح کرد: این اقدام نیک شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق که با حمایت هیات مدیره و مسوولان شهرستان  و در چارچوب عمل به مسوولیت اجتماعی این شرکت تحقق یافت، الگویی برای همه شرکت‌های صنعتی و معدنی منطقه است و بی شک دعای خیر بیماران و خانواده ایشان بدرقه راه مردم خیّر و مسولان دلسوزی است که برای تامین کمبودهای بهداشت و درمان شهرستان پیشقدم هستند.

رییس بیمارستان ولی عصر (عج) بافق اظهار کرد: همچنین باپیگیری فرماندار و مساعدت مجتمع معدنی فلات مرکزی ایران -بافق نیز یک دستگاه ونتیلاتور به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان خریداری و تحویل این بیمارستان شد.

به گفته وی،دستگاه تنفّس مصنوعی یا وِنتیلاتور دستگاهی است که کار تنفس را برای بیمارانی که به‌طور موقت یا دائم دچار مشکلات تنفسی هستند انجام می‌دهد و به عبارت دیگر در ریه می‌دمد و درنگ می‌کند تا بازدم ،خود به خود انجام شود.

معظمی اضافه کرد: به همت جمعی از خیرین بافقی ۲ عدد دستگاه ضدعفونی کننده پدالی ،یک عدد چشمی،یک عدد ویلچر،یک دستگاه سم‌پاش، ۱۲ لیتر الکل و ۲۵ بسته ماسک هم به ارزش ۱۵ میلیون تومان تهیه و برای استفاده بیماران کرونایی، در اختیار بیمارستان بافق قرارگرفت. 
این مسوول افزود: همچنین ازمحل کمک‌های مردمی نیز ۲  تخته تشک مواج به مبلغ ۴۲میلیون تومان خریداری و تحویل بخش  ICU بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)بافق شد.

۸ آبان ماه سالجاری نیز شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ۱۷ هزار عدد ماسک به این واحد بهداشتی و درمانی اهدا  که از این تعداد ۱۵ هزار عدد سه لایه و بقیه ماسک N۹۵ بود.  

ساختمان کنونی بیمارستان بافق، سال ۱۳۶۹ با ۱۲ تخت بستری در این شهر راه اندازی شد و هم اینک در آن بخش‌های بستری، جراحی عمومی، زنان و زایمان، اطفال، آی سی یو، سی سی یو، اورژانس، آزمایشگاه، داخلی، سونوگرافی و رادیولوژی با متخصصان تمام وقت و نیمه وقت فعال است.

پروژه ساختمان بیمارستان ۹۶ تختخوابی این شهر هم که از سال ۱۳۹۴ ساخت آن در سایت بیمارستان کنونی آغاز شده است با ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و نیمه اول سال ۱۴۰۰ خورشیدی به بهره‌برداری می‌رسد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق درفاصله ۱۱۰ کیلومتریجنوب شرق شهریزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =