پیشرفت فوتبال اصفهان در هفته دوم لیگ‌برتر مرهون مدیریت و برنامه

اصفهان- ایرنا- پیشرفت تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان در هفته دوم لیگ برتر فوتبال کشور با کسب امتیاز حساس در واقع با اتخاذ تاکتیک، مدیریت و برنامه ریزی اصولی بدست آمده است.

به گزارش ایرنا، هفته دوم لیگ برتر فوتبال کشور در حالی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته پیگیری شد که نمایندگان اصفهان در مجموع توانستند چهار امتیاز از این ۲ بازی به دست بیاورند.

تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان در حالی عصر روز پنجشنبه توانست آلومینیوم اراک را با نتیجه یک بر صفر ببرد که محرم نویدکیا نخستین سه امتیاز دوران سرمربیگری خود را از نماینده اراک با گل سجاد شهباززاده درو کرد پیروز میدان شد.

به گفته کارشناسان امر تیم سپاهان در آن دیدار بازی با کیفیتی ارائه داد ولی با این حال نباید از بازی خوب آلومینیوم اراک چشم پوشی کرد که توانستند چندین موقعیت را روی دروازه طلایی پوشان به وجود بیاورند و اگر بازیکنان این تیم دقت کافی داشتند حتی به گل ختم می شود.

دیگر تیم اصفهانی با وجود حاشیه های زیادی که از بازی نخست خود داشت، دیدار دوم این تیم با ماشین سازی تبریز در این شهر نیز بی حاشیه نبود.

در این دیدار که عصر جمعه در ورزشگاه بدون تماشاگر شهید سردار سلیمانی تبریز برگزار شد ۲ تیم پس از ۹۰ دقیقه تلاش به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافتند و نماینده اصفهان یک امتیاز از این دیدار کسب کرد.

در این دیدار وحید محمدزاده بازیکن ذوب آهن در همان ابتدای بازی با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد و باعث اعتراض سبزپوشان اصفهانی شد.

با این حال ذوب آهن توانست خوب ظاهر شود و با کسب یک امتیاز خارج از خانه به اصفهان بیاید، در مجموع توانستند چهار امتیاز از هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر به دست بیاورند و جایگاه خود را در جدول لیگ برتر ارتقا دهند.

حسین چرخابی پیشکسوت فوتبال ایران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم ها در ابتدای راه هستند و باید به آنها زمان داد تا خود را پیدا کنند.

وی با بیان اینکه تیم های اصفهانی در دیدارهای دوم خود هماهنگی بهتری پیدا کردند، افزود: بازیکنان جدید هماهنگ تر بودند و توانستند نتیجه لازم را کسب کنند.

وی با بیان اینکه تیم ها هر چه بیشتر پیش می روند روند بهتری پیدا می کنند، اظهارداشت: تاکتیک و برنامه‌ریزی مربیان نیز با توجه به کارایی بازیکنان بیشتر در دیدارهای آینده بیشتر مورد توجه خود بود.

این پیشکسوت فوتبال با تاکید بر اینکه تیم های اصفهانی همیشه در لیگ برتر فوتبال ایران مطرح بودند و مقام های خوبی کسب کردند ابراز امیداوری کرد در لیگ امسال فوتبال اصفهان بتواند موفق ظاهر شود چو این ظرفیت را با توجه به بازیکنان و مربیان بومی خود دارد.

وی با مثبت عنوان کردن استفاده از مربیان جوان به خصوص در تیم های اصفهانی افزود: درچند دیدار دیگر لیگ برتر و محک بازیکنان عیار تیم ها مشخص خواهد شد.

استفاده از ظرفیت های همه بازیکنان و تمرکز آنان در ضربات آخر ، شناخت وظایف خود در زمین و استفاده از بهترین فرصت ها همه از جمله مواردی است که می توان در دیدارهای نمایندگان اصفهان مشاهده کرد ولی با این حال برای پیشرفت نیازمند همکاری و تعامل بیشتر در زمین هستند.

تیم‌های سپاهان و ذوبآهن اصفهان هم اکنون به ترتیب با سه و ۲ امتیاز در رتبه های هفتم و هشتم لیگ برتر فوتبال کشور قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها