میز خدمت در مساجد البرز راه اندازی می شود

کرج - ایرنا - رییس بسیج مساجد و محلات سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز از راه اندازی میز خدمت با همکاری پایگاه های بسیج در مساجد محوری این استان تا چند روز آینده خبرداد.

حجت الاسلام ناصر مظلوم روز شنبه به مناسبت هفته بسیج در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قرار است در هر پایگاه بسیج یک خدمت به مردم ارایه شودو برهمین اساس فعالیت های محوری و خدماتی در مکان ها شاهد خواهیم بود.

وی اظهار داشت: میز خدمت با همکاری بسیج ادارات انجام می شود؛ به طوریکه مسوولان استانی و شهرستانی در مساجد حضور یافته و به مردم ارایه خدمت می دهند.

وی با بیان اینکه مساجد نخستین پایگاه حاکمیتی در اسلام هستند،  افزود: پیامبر اکرم (ص) به محض ورود به مدینه مسجد قبا را تاسیس کردند و سپس مسجد النبی(ص) را برای راز و نیاز با خداوند و خدمت به مردم برپا داشتند.

مظلوم  اظهار داشت:  انقلاب اسلامی هم  بر مدار مسجد به پیروزی رسید و دوران شکوفایی و اقتدار را طی کرده است .

وی به نقش مساجد در دوران هشت ساله دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت:  مساجد کار بسیار بزرگ اعزام نیرو و پشتیبانی و تشییع پیکر شهدا را داشتند.

مظلوم با بیان اینکه برای مساجد ۴۰ کارکرد تعریف شده، افزود: بعضی ها بر این تفکر هستند مسجد فقط محل عبادت است در حالیکه مباحث فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و سیاسی و هر آنچه که محله به آن نیاز دارد از مهمترین کارکردهای مساجد است.

وی ادامه داد: در استان البرز بعد از شیوع ویروس منحوس کرونا چند ماهی است که قرارگاه های محله محور با محوریت مساجد تشکیل شده که امام جماعت مساجد با عنوان فرمانده قرارگاه  و فرمانده پایگاه بسیج، کانون های مساجد، معتمدین محلی و مراکز بهداشت محلی دیگر ارکان این قرارگاه ها می باشند.

وی هدف اصلی از ایجاد این قرارگاه ها را ارایه خدمات به مردم آسیب دیده از کرونا و محروم با ارایه  بسته های معیشتی و همچنین کمک در خدمات بهداشتی درمانی و بیماریابی دانست و گفت:  تاکنون بیش از ۸ مرحله کمک های مردمی جمع آوری شده و در هفته بسیج هم اهدای بسته معیشتی نیز داریم.

مظلوم یکی از اقدامات بسیج مساجد در هفته بسیج را اجرای پویش «سلیمانی ها» دانست و یکی دیگر از برنامه های هفته بسیج را این قشر را بازدید از پایگاه های منتخب بسیج دانست و افزود: همچنین برگزاری یادواره شهدا و نشست های روشنگری را داریم ضمن اینکه طرح هر مسجد یک حقوقدان نیز با همکاری بسیج حقوقدانان را داریم.

پویش نذر خون در استان

مظلوم یکی دیگر از برنامه های مشترک در هفته بسیج را اجرای طرح نذر خون دانست و افزود: امروز  کمبود خون در کشور داریم و مردم نوعدوست در رزمایش مواسات و همدلی در این پویش با شعار اهدای خون اهدای زندگی به کمک نیازمندان می شتابند.

مظلوم  برگزاری جشنواره اسوه به منظور تجلیل از پایگاه های فعال بسیج  یکی از برنامه های این هفته برشمرد و افزود: این جشنواره در کنار حشنواره مالک اشتر در تمام نواحی تابعه استان در روز پنج آذر ماه که سالروز تاسیس بسیج است برگزار می شود.

وی در ادامه به نقش پایگاه های مقاومت بسیج در دل مسجد و تربیت نسل جوان و نوجوان اشاره کرد و تصریح کرد: یکی از اقداماتی که در پایگاه های مقاومت بسیج محلات انجام می شود بحث های معرفتی، بصیرتی و تربیتی است.

رییس بسیج مساجد و محلات استان البرز گفت: با جنگ نرمی که دشمنان به راه انداخته اند در مقابله با دشمنان انقلاب اسلامی که جنگ مغزها است نه جنگ مرزها ،‌دشمنان شبهاتی را برای نسل جوان وارد می کنند که به منظور مقابله با این شبهات حلقه های صالحین و نشست های بصیرتی و روشنگری برگزار می شود تا به موقع و دلنشین به شبهات جوانان پاسخ داده شود.

وی افزود: در بستر فضای مجازی همچون ایتا، روبیکا، گپ، بله و دیگر شبکه های اجتماعی کانال هایی طراحی شده که از این بستر اقداماتی داریم.

مظلوم ادامه داد: در اجرای طرح ثامن نیز که با هماهنگی معاونت سیاسی در پایگاه های بسیج برگزار می شود، بسیجیان در ایتا ساماندهی شده و شبهات به موقع پاسخ داده می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در پایگاه های بسیج مستقر در مساجد طرح های بسیار زیادی داریم که یکی از مهمترین آن ها در مناطق محروم طرح کرامت است، گفت: در اجرای این طرح ۳۱ محله محروم و کم برخوردار در استان شناسایی شده اند که به آن ها خدمات در عرصه های مختلف بهداشتی، درمانی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی ارایه می شود.

وی به اجرای طرح شهید رهنمون توسط جامعه پزشکی برای اعزام به مناطق آسیب دیده و همچنین طرح های شهید حججی و شهید بهنام محمدی نیز اشاره کرد و افزود: در اجرای این طرح ها در تلاش برای رسیدن به ۸ میلیون جوان مومن انقلابی عازم جازم هستیم که در طرح شهید بهنام محمدی پیوند سه میم «مدرسه، منزل و مسجد» است که طرح بسیار عالی است ۲ سال است که برگزار می شود.

رییس بسیج مساجد و محلات استان البرز به دیگر طرح های محرومیت زدایی و قرض الحسنه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: برای طرح های محرومیت زدایی گروه های جهادی در سامانه اطلس ثبت نام شده و اعزام به مناطق محروم می شوند.

وی گفت: طرح شمسا نیز که شبکه مردمی، سایبری و انقلاب اسلامی است که در فضای مجازی ساماندهی و عملیات گسترده ای را در فضای توییتر، اینستاگرام، تلگرام و واتسای داریم.

اقامه نماز در ۱۰۵۰ نقطه استان البرز شامل مساجد، حسینیه ها و بقاع متبرکه برگزار می شود که امروز در این اماکن خدمات رسانی انجام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =