۶۸ درصد کارکنان ادارات خراسان رضوی اصول بهداشتی را رعایت می‌کنند

مشهد- ایرنا- مدیر سلامت و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق بررسی های انجام شده ۶۸ درصد کارکنان ادارات و سازمانهای مناطق زیرپوشش این دانشگاه در خراسان رضوی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

علی اصغر حسنی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این بررسی ها حاصل بازدیدهای مشترک از نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی با همکاری نمایندگان سایر سازمان ها و ادارات با هدف پیشگیری از کرونا  از تیرماه امسال تاکنون بوده است.
وی ادامه داد: طی این مدت حدود ۱۹ هزار بازدید مشترک از نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ادارات و سازمان های مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است.

مدیر سلامت و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این مدت بطور میانگین با همکاری روزانه ۵۰ تیم بازرسی از مراکز نظامی و امنیتی، ادارات و دستگاه های اجرایی، مراکز گردشگری، اقامتی و رستوران ها، مراکز خدماتی، اصناف، مطب ها، داروخانه ها، درمانگاه ها و کلینیک ها و آزمایشگاه ها بازدید به عمل آمده است.
وی افزود: در این بازدیدها سه هزار و ۹۸۲ تذکر کتبی صادر و ۷۴۹ واحد نیز پلمب شده است.
۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۸۴۱ هزار و ۳۰۸ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۳۱ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۴ هزار و ۳۲۷ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۵۹۶ هزار و ۱۳۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =