رسانه آلمانی: اوضاع اردوگاه ترامپ و حامیانش آشفته است

تهران- ایرنا- یک نشریه آلمانی با اشاره به چهره پریشان و حرف های مملو از تشویش و نگرانی رودی جولیانی وکیل «دونالد ترامپ» در کنفرانس مطبوعاتی اخیرش، از اوضاع آشفته و نابسامان در کمپ رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا خبرداد.

به گزارش ایرنا، کنفرانس مطبوعاتی اخیر «رودی جولیانی» وکیل نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بازتاب زیادی در رسانه های خارجی به ویژه رسانه های آلمانی داشت. نشریه بیلد امروز (شنبه) در مطلبی این کنفرانس را یک آبروریزی بزرگ برای جولیانی ارزیابی کرد و نوشت: رودی جولیانی ۷۶ ساله این بار بسیار بدشانس بود.

آخرین بدبختی جولیانی کنفرانس مطبوعاتی بود که وی به عنوان وکیل ترامپ در مبارزه با ادعای دستکاری در انتخابات برگزار کرد. او فقط صحبت می کرد و صحبت می کرد که ناگهان قطره های سیاه روی شقیقه هایش جاری شد. گرمای دوربین ها موجب تعریق وی و درآمدن رنگ موهایش شده بود.

در این میان او به جای اینکه در مورد آنچه که باید گزارش کند، صحبت کند یعنی شواهد معتبری از تقلب در انتخابات ارائه کند، بار دیگر تنها به تکرار ادعاها پرداخت. اکنون آمریکایی ها به جای اینکه سخنان او را جدی بگیرند، به عرق سیاهی که روی گونه های جولیانی به راه افتاده بود، می خندند.

جولیانی در مقر ترامپ در واشنگتن به اظهارات شاهدانی اشاره کرد که ادعای تقلب در انتخابات را داشتند. اما برخی از این ادعاها قبلاً رد شده است. از همین رو بود که پس از کنفرانس مطبوعاتی ، ناظران زیادی گفتند که ادعاهای جولیانی بی اساس است.

ظاهر جولیانی در زمان صحبتهایش که به طور کامل توسط فاکس نیوز پخش شد نه تنها باعث سرگرمی ، بلکه نگرانی های جدی نیز شد. «کریس کربس» رئیس آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت های ایالات متحده (CISA) که این هفته توسط ترامپ برکنار شد در توییتر خود نوشت: این کنفرانس مطبوعاتی خطرناک ترین سخنان تلویزیونی در تاریخ ایالات متحده و شاید دیوانه‌وار ترین آنها بود.

این در حالی است که دونالد ترامپ ۷۴ ساله و جولیانی از نبرد برای ماندن در کاخ سفید منصرف نشده اند. نقشه آنها این است که ایالت های تحت حاکمیت جمهوری خواهان و مشکوک به تقلب در انتخابات، باید نتیجه انتخابات بایدن را نادیده بگیرند و رأی دهندگان جمهوری خواه را به کالج انتخاباتی بفرستند.

قرار است در تاریخ ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) ، کالج انتخاباتی آمریکا چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده را رسما انتخاب کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =