۱۶۰۰ واحد مسکن ملی در شهرهای کوچک استان اردبیل احداث می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل اعلام کرد: در مرحله اول ساخت مسکن در قالب طرح مسکن ملی، مجوز ساخت یک‌هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در شهرهای کوچک این استان اخذ شده است.

فرهاد سبحانی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: برای احداث این میزان واحد مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان اردبیل اقدامات لازم آغاز شده و در این زمینه زمین مورد نیاز از اداره کل راه و شهرسازی استان واگذار شده است.

وی با بیان این که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متولی ساخت مسکن ملی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت انتخاب شده است، افزود: برای بهره‌مندی از این طرح، در مرحله نخست ۹۰۰ متقاضی ثبت‌نام کرده‌اند که ثبت‌نام نهایی ۳۸۶ نفر از آنها انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل اضافه کرد: از این تعداد ۲۴۵ متقاضی آورده اولیه ۴۰۰ میلیون ریال را واریز کرده‌اند.

وی از آغاز مرحله ساخت مسکن در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای خلخال و پارس‌آباد به تعداد ۱۸۰ واحد خبر داد و گفت: فعالیت برای آغاز طرح در سایر شهرهای استان نیز ادامه دارد.

سبحانی در ادامه با اشاره به پیش‌بینی اعطای ۱۰۰ میلیارد ریال قیر رایگان برای تکمیل عملیات اجرایی طرح‌های هادی روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: با اختصاص قیر رایگان، معابر احیا و احداث شده در طرح هادی روستاهای استان آسفالت می‌شود.

وی اظهارداشت: علاوه بر این امسال بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های بنیاد مسکن از منابع مختلف اخذ شده و اخذ اعتبارات تکمیلی از منبع ملی همچنان ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل از اختصاص ۶۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه برای احیای روستاهای دارای بافت باارزش از محل اعتبارات ویژه سفر دی ماه سال گذشته ریاست‌جمهوری به استان اردبیل خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها