جابه‌جایی  مسافر بین شهری در استان مرکزی ۵۱ درصد کاهش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: جابه‌جایی مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان امسال نسبت به سال گذشته ۵۱ درصد کاهش یافت.

«علی زندی‌فر» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۷۱۴ هزار و ۱۷۷ نفر مسافر امسال از سوی ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای این استان به نقاط مختلف کشور جابه‌جا شدند که این رقم در  هشت ماهه پارسال یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۲۹۷ نفر بود.

وی اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا و استفاده مسافران از وسایل نقلیه شخصی از جمله مهمترین عوامل کاهش جابه‌جایی مسافر از سوی ناوگان حمل و نقل عمومی استان در سال جاری بوده‌است.

زندی‌فر افزود: جابه‌جایی مسافران از سوی  ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای این استان در سال جاری در قالب ۸۴ هزار و ۸۰۲ سفر انجام شده  که تعداد نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد کاهش یافته ‌است.

وی یادآوری شد: تعداد سفرهای ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان مرکزی در مدت هشت ماه سال گذشته ۱۲۷ هزار و ۱۸۲  مورد بوده ‌است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۱۲ میلیون تن بار در هشت ماه امسال از سوی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای  استان به نقاط مختلف کشور حمل شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته ‌است.

زندی‌فر گفت: میزان اضافه تناژ در این مدت سه درصد، مبلغ جریمه ۳۵ درصد و پروانه عبور نیز سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته ‌است.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها