تعامل بین بخشی لازمه تحقق اهداف محدودیتهای کرونایی است

گناباد- ایرنا- امام جمعه گناباد گفت: تحقق اهداف محدودیتهای کرونایی نیازمند تعامل و هم افزایی بین بخشی آحاد جامعه، اصناف و بخش‌های مختلف با مسوولان ذیربط است.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب روز شنبه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مقابله با ویروس کرونا مانند مبارزه با دشمن متجاوز به یک کشور است و همانگونه که در برابر دشمن متجاوز بعثی همه ظرفیتهای کشور و مردم ما بسیج شدند، امروز هم برای کنترل این ویروس تعامل و مشارکت بین بخشی ضروری است.

وی ادامه داد: برای موفقیت در این عرصه مردم باید با پرهیز از بی تفاوتی با وحدت و یکپارچگی برای شکست ویروس همه گیر کرونا تلاش کنند و مهمترین لازمه آن رعایت پروتکهای بهداشتی و مسائل پیشگیرانه است.

امام جمعه گناباد با تاکید بر نهادینه سازی رعایت مسائل پیشگیرانه و پروتکلهای بهداشتی برای مقابله با کرونا گفت: مهمترین راههای کنترل این ویروس، اتحاد، اتفاق و یکپارچگی، دعا و استغفار، پرداخت صدقه، کمک به نیازمندان، اقوام و همسایگان نیازمند توسط آحاد مردم و اصناف و بازاریان است.

وی افزود: اصناف و بازاریان و افراد بیمار هم باید در این دوران با رعایت توصیه ها و پروتکلهای بهداشتی و ضوابط و محدودیتهای کرونایی در کاهش تبعات این ویروس در جامعه سهیم شوند.

حجت الاسلام صادقی نسب از مسوولان ذیربط و بانکها و دولت خواست با تدوین دستور العملهای لازم اصناف را که در مدت محدودیتهای کرونایی واحدهای کسب خود را تعطیل کردند و با مشکلاتی مواجه شدند، کمک کنند و آنها را مورد حمایت قرار دهند.

وی همچنین از توزیع ۲۰ هزار بسته کمک معیشتی توسط قرارگاه مواسات و همدلی طی چند ماه گذشته بین نیازمندان و آسیت دیدگان کرونا در این شهرستان خبر داد.

امام جمعه گناباد اجرای طرح "مسجد سنگر سلامت" را هم اقدام بسیار خوبی برای جلب مشارکت بسیج و مساجد برای حمایت و ارایه خدمات لازم به نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از کرونا دانست.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری  گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =