مقابله با کرونا؛ جدی‌ترین دغدغه بایدن و تیم انتقال قدرت

تهران- ایرنا- رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا و دو رهبر ارشد دمکرات ها در کنگره این کشور با تشکیل جلسه ویژه مهار کرونا، بر لزوم اتخاذ تدابیر فوری و حمایتی در دوران شیوع این ویروس مرگبار با هدف کاستن از تبعات گسترده آن در آمریکا تاکید کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از شبکه فاکس نیوز، "جو بایدن" رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا روز جمعه در حالی در مقر انتقال قدرت در ولمینگتون با نانسی پلوسی رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا و چاک شومر رهبر  اقلیت سنای آمریکا در مورد مسئله شیوع کرونا دیدار و گفت‌وگو کرد کرد که طرفین بر لزوم اتخاذ اقدامات فوری برای مقابله با شیوع این ویروس و ارائه کمک های حمایتی از بخش های مختلف جامعه آمریکا تاکید کردند.

بایدن و این دو مقام دمکرات ها در حالی بر این مسئله تاکید کردند که پیش از این رئیس جمهوری منتخب آمریکا در زمان رقابت های انتخاباتی‌اش و همچنین دمکرات ها بارها از رویکرد دولت ترامپ در مقابله با کرونا در آمریکا و حمایت از گروههای ضعیف جامعه این کشور به شدت انتقاد کرده بودند.

بایدن در همین راستا  از کنگره آمریکا خواسته تا به سرعت بسته حمایتی و کمکی مربوط به همه گیری کرونا را در آمریکا تصویب کند.

جن ساکی که نقش مهمی در روند انتقال قدرت در آمریکا در تیم بایدن دارد به خبرنگاران گفت که در این دیدار کاملا هریس معاون بایدن نیز حضور داشت و طرفین به این اجماع نظر رسیدند که لازم است کمک های اضطراری طی روزهای آخر دولت ترامپ برای کمک به خانواده ها و همچنین یاری رساندن به کسبئو کارهای خرد ارائه شود.

وی افزود: بایدن و ۲ رهبر ارشد دمکرات ها در کنگره آمریکا تاکید کردند که جایی برای تاخیر در این زمینه نیست و لازم است تا جایی که ممکن می باشد به سرعت در این راستا پیش برویم.

مذاکرات چند ماهه میان نانسی پلوسی و میچ مک کانال رهبر اکثریت سنای آمریکا در مورد توافق بر سر بسته حمایتی دوران کرونا در آمریکا تاکنون ناکام بوده است.

همچنین گزارش شده است که بایدن در این جلسه روز گذشته با پلوسی و شومر در مورد دستورکار دولت جدید در اولین ۱۰۰ روز کار از جمله اتخاذ تدابیر جدی برای مهار شیوع کرونا، ارائه منابع برای کسب و کارهای خرد و کمک به خانواده ها، ایالت ها، مدارس، دولتهای فدرال تبادل نظر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =