اینترنت تمامی مدارس شهری و روستایی خراسان شمالی برقرار است

بجنورد- ایرنا- رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: با اجرای طرح اتصال، تمامی مدارس استان در نقاط شهری و روستایی دارای اینترنت هستند و مشکلی در دستیابی دانش‌آموزان به این زیرساخت وجود ندارد.

فرامز صدقی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در قالب طرح اتصال، هزار و ۴۰۴ مدرسه که قریب به اتفاق آن در روستاها است از اینترنت رایگان بهره مند شده‌اند و اکنون نباید مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد. 

وی خاطرنشان کرد: البته برخی مدارس ممکن است به علت برخی ایرادها و نواقص در داخل مدرسه در دستیابی به اینترنت مشکل داشته باشند که با گزارش هایی که از طرف مدیران به ما منعکس می شود برای حل آن اقدام می کنیم. 

رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: اگر مدیر مدرسه ای از بهره مندی از مزایای طرح اتصال بازمانده و یا در اتصال به اینترنت مشکل دارد، موارد را گزارش کند. 

صدقی با اشاره به تعطیلی مدارس در طرح جدید گفت: در برخی از روستاها، زیرساخت ها ضعیف است و دانش آموزان برای حضور در برنامه شاد، مشکل دارند اما بستری که در مدرسه در این زمینه فراهم است، حتی در روزهای تطعیل هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در این باره با دهیاری ها و اعضای شورای اسلامی شهر روستاها هماهنگی انجام شده است که اینترنت مدارس برای دانش آموزان روستا قابل استفاده باشد و در مدرسه به هیچ عنوان حتی در نبود مدیر و یا معلمان، بر روی دانش آموزان بسته نمی شود. 

رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: اکنون از نظر ما، ضعف زیرساخت ها در روستاها مانعی برای حضور دانش آموزان در برنامه شاد نیست، زیرا مدارس دارای اینترنت رایگان هستند. 

۱۸۰ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار مدرسه خراسان شمالی زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم، تحصیل می کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =