حضور بازیکنان خارجی کیفیت تیم‌های بسکتبال ایران را بالا می‌برد

آبادان - ایرنا - سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: حضور بازیکنان خارجی با کیفیت در ترکیب تیم‌های ایرانی افزایش کیفیت بازی‌های لیگ برتر بسکتبال را در پی‌دارد.

هماد سامری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: مسابقات لیگ برتر بسکتبال در این فصل نسبت به فصل‌های گذشته به لحاظ فراگیری کرونا و متمرکز شدن بازی‌ها شرایط سخت‌تری دارد و از سویی برخی تیم‌های حاضر در لیگ با جذب بازیکنان خارجی در اندیشه قهرمان شدن هستند.

وی افزود: حضور بازیکنان خارجی هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی شرایط را به سود تیم‌ها کرده و درصد موفقیت آنها در هر بازی بیشتر از تیم‌هایی است که از بازیکن خارجی سود نمی‌برند.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: برخی تیم‌هایی که در فصل‌های گذشته جزو تیم‌های درجه دوم حساب می‌شدند امسال با جذب بازیکن خارجی به تیم‌های درجه یک لیگ برتر بسکتبال ایران تبدیل شده‌اند.

سامری بیان کرد: متاسفانه تیم پالایش نفت آبادان مجوز جذب بازیکن خارجی از سوی وزارت نفت را ندارد ولی با جذب بازیکنان خوب داخلی یکی از مدعیان اصلی قهرمانی هستیم.

وی افزود: در لیگ برتر امسال ۶ تیم با جذب بازیکن خارجی و بازیکن مطرح داخلی جزو مدعیان قهرمانی هستند و ما برای کسب این عنوان باید با آن تیم‌ها رقابت نزدیکی داشته باشیم.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان با اشاره به دشواری مسابقات به صورت متمرکز گفت: مسابقات به دلیل شرایط کرونایی به صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شود که این مساله باعث خستگی تیم‌ها و تحلیل بدنی بازیکنان می‌شود.

سامری ادامه داد: ما در گروه بسیار سختی قرار گرفتیم که صعود از آن دشواری خاص خود را دارد ولی برای تیم ما که مدعی قهرمانی است فرقی ندارد در کدام گروه و با چه تیم‌هایی بازی می‌کند.

وی بیان کرد: کیفیت تیم‌های حاضر در گروه الف کاملا یکسان است و نمی‌توان گفت کدام بازی آسان است؛ در این گروه حداقل سه تیم مدعی قهرمانی حضور دارند که بر خلاف ما دارای بازیکن خارجی هستند.

سامری گفت: خدا را شکر و به لطف تلاش بازیکنان در بازی نخست توانستیم حریف خود را شکست دهیم و در ادامه راه نیز برای کسب پیروزی تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: در لیگ امسال جای هواداران خالیست؛ حضور آنها باعث افزایش کیفیت مسابقات می‌شد ولی نبودن آنها شور و هیجان را از لیگ کاهش داده است.

مسابقات لیگ برتر بسکتبال به دلیل آغاز اردوی تیم ملی ایران متوقف شد و هنوز برنامه هفته سوم این مسابقات از سوی فدراسیون بسکتبال اعلام نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =