محدودیت‌های کرونایی در آمریکا؛ منع تردد گسترده در کالیفرنیا

تهران-ایرنا- با شدت گرفتن شمار مبتلایان و فوتی های کرونا در آمریکا محدودیت های جدیدی در ایالت های این کشور وضع شده و از جمله در کالیفرنیا که افزایش مبتلایان نظام مراقبت های بهداشتی این ایالت را تهدید می کند، مقررات شدید منع رفت و آمد برقرار شده است.

به گزارش شنبه ایرنا به نقل از روزنامه آمریکایی یو اس ای تودی، شمار مرگ ناشی از کرونا در آمریکا از ۲۵۰ هزار نفر گذشته و بیمارستان ها در سراسر این کشور در آستانه انفجار قرار گرفته اند و بیش از تقریبا ۸۰ هزار نفر از آمریکایی ها تحت درمان هستند.

نیویورک از هفته ها پیش مراسم روز شکرگذاری را لغو کرده است و هوستون نیز همین رویه را در پیش گرفته و دیترویت قصد دارد این جشن را به صورت مجازی برگزار کند.

این در حالیست که بسیاری از دانشگاه ها از ترس تشدید موارد ابتلا در سطح ملی از دانشجویان می خواهند تعطیلات را به خانه های خود نروند. برخی از مدارس پیشنهاد کرده اند دانش آموزانی که به خانه های خود باز می گردند به مدرسه باز نگردند زیرا نگران شیوع آلودگی در محیط مدارس هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا روز پنجشبنه به آمریکایی ها توصیه کرده از سفر کردن در ایام تعطیلات خودداری کنند.

فرماندار کالیفرنیا از امروز (شنبه) محدودیت های منع تردد از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر را که برای یک ماه ادامه خواهد داشت، اعمال کرده است.

موارد ابتلا به کرونا در ۱۰ روز گذشته در کالیفرنیا دو برابر شده است و این ایالت را به دومین ایالت با ثبت یک میلیون موارد مبتلا به کرونا در گذشته تبدیل کرده است.

محدودیت های منع تردد در کالیفرنیا شامل ۴۱ کانتی (شهرستان) از ۵۸ شهرستان خواهد بود که در وضعیت بسیار قرمز قرار دارند. این شهرستان ها ۴۹ درصد از جمعیت تقریبا ۴۰ میلیونی که در پرجمعیت ترین ایالت آمریکا زندگی می کنند را تشکیل می دهند.

با توجه به افزایش ابتلا در آمریکا و امید خانوارهای آمریکایی به دورهمی های سالم به مناسبت مراسم روز شکرگذاری در این هفته در آمریکا صف های طولانی برای آزمایش کرونا در سراسر آمریکا شکل گرفته است که نشان می دهد سیستم آزمایش ملی جوابگوی سرعت گسترش این بیماری نیست.

این تاخیر با نزدیک شدن به هوای سرد زمستانی، فصل آنفولانزا و مسافرت در ایام تعطیلات همراه شده که انتظار می رود همه این موارد، شیوع این ویروس را تشدید کند.

لس آنجلس شهر جنوبی کالیفرنیا که حدود ۱۰ میلیون جمعیت دارد ممکن است با محدودیت های بیشتر و شدیدتری از هفته آینده مواجه شود چرا که آمار بستری در بیمارستان های این شهر به سطح فاجعه باری نزدیک شده است.

در پنسیلوانیا محدودیت های جدید سفر به خارج از این ایالت از روز جمعه (دیروز) وضع شده است. افرادی که وارد این ایالت می شوند باید تست کرونای آنها در ۷۲ ساعت گذشته منفی باشد در غیر این صورت باید خود را به مدت ۱۴ روز قرنطینه کنند تا تست کرونای آنها منفی شود.

سازمان بهداشت جهانی آن را به عنوان پدیده‌ای «همه گیر» شناسایی کرده است. این ویروس تاکنون در سطح جهان ۵۷ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۵۷۶ نفر را مبتلا کرده و تاکنون باعث جان باختن یک میلیون و ۳۶۸ هزار و ۵۵۱ نفر شده است.

در آمریکا ۱۲ میلیون و ۷۵ هزار و ۲۴۳ نفر مبتلا و ۲۵۸ هزار و ۳۶۳ نفر فوت کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان