مترو تهران در واکنش به پخش ویدئویی، افزایش شمار مسافران را رد کرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در واکنش به پخش ویدئویی از شلوغی در مترو، اعلام کرد: سرفاصله حرکت قطارها همچون روزهای گذشته با میانگین ۳ دقیقه در حال انجام است و امروز نیز همچون روزهای گذشته تعداد مسافران بود و افزایشی نداشته‌است.

به گزارش ایرنا، امروز- شنبه- ویدیویی از ازدحام و شلوغی در قطارهای مترو تهران در فضای مجاز دست به دست شد که به همین منظور «فرنوش نوبخت» روز شنبه در واکنش به این ویدئو منتشر شده به خبرنگار ایرنا گفت: بارها اعلام کردم که در شرایط کرونایی ۵۰ تا ۷۰ درصد میزان مسافران مترو تهران و حومه کاهش یافته اما برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی سرفاصله حرکت قطارها را تغییر ندادیم و در بعضی خطوط شلوغ از جمله یک و چهار حتی این سرفاصله ها را کم کردیم.

وی افزود: هم اکنون در خطوط یک و چهار سرفاصله حرکت قطارها سه و نیم دقیقه است و در خط ۳ نیز این سرفاصله حرکت قطارها را تا جایی که امکان داشت کاهش دادیم.

مدیرعامل شرکت مترو تهران می افزاید: در ساعات پیک که از ساعت ۷ تا ۹ صبح و همچنین در ساعات ۱۶ تا ۱۹ هست در برخی ایستگاه ها به ویژه در ایستگاه های تقاطعی با جمعیت مواجه هستیم که این شلوغی طبیعی است و برای رفت و آمد کارمندان صورت می گیرد.

به گفته وی، ظرفیت ناوگان مترو تهران و حومه همین قدر است و نمی توانیم واگن به ناوگان اضافه کنیم و از شهروندان تقاضا داریم که زمان سفر خود را به زمان های شلوغی موکول نکنند.

نوبخت خاطرنشان کرد که در زمان غیرپیک مشکلی وجود ندارد و ظرفیت مسافران در واگن ها مناسب است.

وی در عین حال یادآور شد بخشی از شلوغی بخاطر پیاده شدن مسافران صورت می گیرد که این جمعیت در ایستگاه های تقاطعی بیشتر به چشم می خورد و همچنین در خط ۵ مترو تهران مخصوصا صبح ها که قطار از کرج به تهران می‌رسد حدود ۹۰۰ هزار نفر مسافر دارد که زمانی این افراد از قطار خارج می شوند این جمعیت قابل توجه است.

به گزارش ایرنا، مترو تهران هفت خط اصلی دارد؛ خط یک مترو تهران از تجریش در شمال تا کهریزک در جنوب،  خط ۲ ایستگاه  مترو تهران از میدان صادقیه در غرب تهران به ایستگاه فرهنگسرا در شرق تهران، ‌ خط ۳  متر تهران از شمال  شرق تهران یعنی ایستگاه قائم و شهید محلاتی به سمت جنوب تهران یعنی ایستگاه آزادگان،  خط ۴  مترو تهران، از ارم سبز در غرب به سمت کلاهدوز در شرق تهران، ‌ خط پنج مترو تهران، از  صادقیه آغاز و به سمت گلشهر، ‌ خط ۶ مترو تهران، از شهدا به سمت دولت آباد در شهر ری و خط ۷ مترو تهران از نواب صفوی که پایین میدان توحید قرار دارد به سمت مهدیه می رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها