فرماندار اشنویه: همکاری مردم برای شکست کرونا قابل تقدیر است

مهاباد- ایرنا- فرماندار اشنویه با قدردانی از مشارکت مردم در رعایت محدودیت‌های کرونایی گفت: اصناف این شهرستان همکاری بسیار خوب و فراتر از انتظاری را با ستاد مقابله با کرونا داشته‌اند.

عبدالسلام مام‌عزیزی روز شنبه در جریان بازدید از روند اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این شهرستان در وضعیت قرمز و بحرانی قرار دارد، اظهار داشت: محدودیت‌های جدید برای تمامی مشاغل غیر از مشاغل ضروری در این شهرستان به خوبی از سوی مردم و اصناف اعمال شده که این سطح از مشارکت تحسین برانگیر است.

وی افزود: با توجه به افزایش تلفات و مبتلایان به ویروس کرونا برای ریشه‌کنی آن نیازمند همیاری عموم شهروندان هستیم تا حداقل فرصتی برای کمک به بیماران بستری و کادر درمان پیش بیاید.

فرماندار اشنویه با بیان اینکه مبادی ورودی و خروجی شهر نیز تحت کنترل قرار دارد و از ورود خودروها با پلاک غیربومی به این شهرستان جلوگیری می شود، اضافه کرد: هم‌اینک ظرفیت پذیرش بخش بیماران کرونایی در بیمارستان این شهرستان تکمیل شده و امکان بستری بیماران جدید مبتلا به کرونا در این مرکز درمانی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه سلامت مردم از اولویت نخست برخوردار است و همه این سختگیری‌ها نیز با رویکرد حفاظت از سلامت آنان اعمال و اجرا می‌شود افزود: دولت نیز برای اصنافی که در اثر تعطیلی بازار متضرر خواهند شد، تمهیداتی شامل اهدای تسهیلات، مشوقات و بخشودگی مالیاتی و اهتمام در صدور چک‌های برگشتی پیش‌بینی کرده است.

بیماری کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شده است، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حدود هزار  و ۶۰ نفر در اشنویه این بیماری مبتلا شده‌ و ۵۶ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. 

هم اکنون ۱۰ شهر شامل ارومیه، پلدشت، چایپاره، خوی، شوط و سلماس، اشنویه، سردشت، میاندوآب و نقده با وضعیت قرمز کرونایی در آذربایجان‌غربی مشخص شده است که محدودیت‌های بیشتری در آنها طی ۲ هفته اول آذر اعمال می‌شود.

اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و طی هفته‌های گذشته آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان سیر صعودی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =