اصابت موشک به محوطه سفارت ایران در کابل خسارت جزیی وارد کرد

کابل - ایرنا - مسئول مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل اعلام کرد یکی از موشک های شلیک شده صبح امروز به باعچه محوطه این سفارت اصابت کرد که موج انفجار آن موجب شکستن برخی از پنچره های اتاق های سفارت و قطع سیم های تجهیزات آن شد.

به گزارش ایرنا، «ملاقدیمی» روز شنبه به ایرنا گفت که اصابت راکت هیج تلفات جانی نداشته اما باعث تخریب باغچه، قطع درختان شده و موج انفجار آن باعث شکستن شیشه های برخی از دفاتر سفارت گردیده و همچنین به سیم های اینترنت و تلفن های داخلی نیز تا حدودی آسیب رسانده اما آنها را قطع نکرد.

قدیمی افزود: تمام کارمندان سفارت در سلامت کامل بسر می برند و هیچ آسیبی به آنها نرسیده و هرکدام آنان مشغول وظایف خود هستند.

صبح امروز کابل پایتخت افغانستان هدف ۱۴ موشک قرار گرفت که در یک وانت در منطقه «تهیه مسکن» در غرب این شهر جابجا و از آن به طرف شهر پرتاب شده بود.

وزارت کشور افغانستان گفته است که در این حملات راکتی ۳ غیرنظامی کشته و ۱۱ تن دیگر هم زخمی شده اند اما وزارت بهداشت افغانستان از انتقال ۵ کشته و ۲۱ زخمی به بیمارستان‌های کابل خبر داد.

راکت ها در منطقه "ده افغانان" مرکز شهر کابل، "خیرخانه" در شمال شهر کابل، محل سفارت ایران در "شهر نو" و «آرشیو ملی» در چهار راه "صدارت" اصابت کرد.

روزنامه "هشت صبح" افغانستان به تازگی نوشت که در این حملات راکتی ۸ نفر کشته و ۳۱ تن دیگر هم زخمی شده اند.

برخی منابع هم نوشته اند که بطور کل ۲۳ راکت به شهر کابل پرتاب شده است اما دولت افغانستان تنها ۱۴ راکت را تائید کرده است.

تاکنون شخص و یا گروهی مسئولیت این حملات راکتی و دو انفجار در "پلچرخی" کابل را برعهده نگرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار جهان