مراکز تعویض پلاک در شهرهای قرمز خراسان جنوبی تعطیل است

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی از تعطیلی مرکز تعویض پلاک شهرهای قرمز این استان از امروز اول آذر ماه تا اطلاع بعدی با توجه به شیوع ویروس کرونا خبر داد.

سرهنگ علیرضا عباسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای دستورالعمل صادره از پلیس راهور کشور از امروز فعالیت تمامی مراکز تعویض پلاک درشهرهای با وضعیت قرمز تعطیل است.

وی افزود: این اقدام در راستای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت شهروندان و مراجعان به این مرکز صورت گرفته است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی یادآور شد: تا اطلاع ثانوی هیچگونه خدماتی در مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک شهرهای با وضعیت قرمز به مراجعان ارائه نمی‌شود لذا از متقاضیان درخواست می‌شود از مراجعه به مرکز تعویض پلاک در این شهرها خودداری کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۹ مرکز تعویض پلاک در استان خراسان جنوبی گفت: دفاتر خدمات تعویض پلاک در همه شهرستان‌های استان فعال بوده به جز شهرستان‌های درمیان و خوسف که هنوز دفتر تعویض پلاک ندارد.

عباسی همچنین از تعطیلی آموزشگاه‌های رانندگی در استان خبر داد و گفت: این فعالیت نیز براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در شهرهای با وضعیت قرمز تعطیل است.

بر اساس اعلام و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، از امروز یکم آذرماه جاری محدودیت جدید در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد اعمال شده است.

ورود و خروج از شهرهای قرمز با محدودیت همراه است و تردد در این شهرها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع است.

بنا به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرستان‌های قرمز کرونایی به مدت ۲ هفته مشاغل سطح ۲، ۳ و ۴ تعطیل شدند و فقط یک سوم کارمندان در محل کار حضور پیدا می‌کنند.

همچنین در شهرستان‌های نارنجی مشاغل سطح ۳ و ۴ تعطیل خواهند بود و ۵۰ درصد کارمندان ادارات در محل کار حضور پیدا خواهند کرد.

در شهرستان‌های زرد نیز مشاغل سطح چهار تعطیل می‌شوند و دو سوم کارکنان ادارات به مردم خدمات ارایه می‌دهند.

به گزارش ایرنا با توجه به رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های استان خراسان جنوبی که دانشگاه علوم پزشکی بیرجند روز - جمعه ۳۰ آبان - در اختیار رسانه‌ها قرار داد، شهرستان‌های بیرجند، بشرویه، سرایان، طبس، فردوس، قاینات و نهبندان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) هستند.

همچنین شهرستان‌های خوسف، درمیان، زیرکوه و سربیشه در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار دارند و هیچ یک از ۱۱ شهرستان این استان در وضعیت زرد (خطر متوسط) نیستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها