نظارت پلیس بر ترددها «هوشمند» است

کرمانشاه- ایرنا- سخنگوی ستاد مدیریت کرونا استان کرمانشاه از آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی از بامداد شنبه در سراسر استان خبر داد و افزود: نظارت پلیس برتردد خودروها اغلب به صورت هوشمند است و متوقف نکردن احتمالی خودروهای متخلف به معنی بی‌توجهی به تخلف آنها نیست.

مسعود بهرام نژاد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: محدودیت های جدید کرونایی از بامداد امروز اول آذرماه در سراسر استان کرمانشاه براساس وضعیت های قرمز، نارنجی و زرد آغاز شده و نحوه اجرای محدودیت ها هیچ تفاوتی با سایر استان های کشور ندارد.

وی افزود: هنوز نمی توان درباره میزان رعایت محدودیت ها توسط شهروندان و رانندگان در بخش های مختلف اظهارنظر کرد و برای برآورد این موضوع دست کم باید تا روز یکشنبه منتظر ماند.

بهرام نژاد گفت: پلیس به صورت هوشمند بر تردد خودروها نظارت می کند و به عنوان مثال اگر تردد یک خودروی غیربومی در سطح خیابان ها متوقف نشد، به معنی بی توجهی به تخلف او نیست بلکه این خودرو به صورت هوشمند و توسط دوربین ها جریمه خواهد شد.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونای استان کرمانشاه همچنین عنوان کرد: همزمان با محدودیت های جدید کرونایی، طرح «شهید سپهبد سلیمانی» نیز در ۱۰ محله کلانشهر کرمانشاه و شهرهای دیگر استان به صورت محله محور اجرا می شود.

به گفته او، در این طرح محله‌محور، تیم‌های مشترک بسیج و دانشگاه علوم پزشکی با مراجعه به منازل مبتلایان را شناسایی و راهنمایی های لازم را به آنها می کنند.

بهرام‌نژاد همچنین گفت: دولت  قرار است در چهار مرحله به حدود یک سوم شهروندان به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان کمک معیشتی پرداخت کند.

او تاکید کرد: با توجه به این حمایت ها و نیز ضرورت حفظ سلامت مردم، به نظر می رسد تعطیلی کسب و کار در ۲ هفته پیش رو قابل انجام است.

ادعاهای رسانه‌های ضدایرانی کذب است

سخنگوی ستاد مدیریت کرونای استان کرمانشاه همچنین با رد ادعاهای رسانه های بیگانه و ضد ایرانی در سیاسی یا اقتصادی جلوه دادن طرح محدودیت های کرونایی جدید گفت: این محدودیت ها هیچ هدفی جز قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم ندارد و هدف این ادعاهای بی اساس تنها به هم ریختن آرامش روانی مردم است.

بهرام نژاد با اشاره به وخامت شرایط بهداشتی و شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح استان گفت: محدودیت های جدید کرونایی تعارف و شعار نیست و بی‌شک اگر شهروندان هم در این کار همراهی نکنند به نتیجه خوبی نخواهیم رسید.

رنگ بندی استان کرمانشاه

براساس اعلام دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه، شهرستان های کرمانشاه، کنگاور، سنقر و کلیایی، سرپل ذهاب، هرسین، جوانرود و صحنه در وضعیت «قرمز»، شهرستان های اسلام آباد، پاوه، ثلاث باباجانی، روانسر، قصر شیرین و گیلانغرب در وضعیت «نارنجی» و شهرستان دالاهو در شرایط «زرد» قرار دارد.

براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، از امروز تردد به شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان و شهرهای قرمز یک میلیون تومان جریمه در هر ۲۴ ساعت دارد.

همچنین تردد خودرو در شهرهای قرمز از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع است و همه مشاغل به جز مشاغل گروه یک تعطیل خواهند بود.

فعالیت‌ها و کارخانه‌های تولیدی مهم که با معیشت و زندگی مردم سروکار دارند؛ ادامه خواهد داشت.

تست مثبت‌ها در صورت رعایت نکردن قرنطینه ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‎شوند.
وضعیت ادارات در رنگ بندی اعلام شده

در وضعیت قرمز، دستگاه های ارایه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با ماموریت اساسی و مدیریت شهری می توانند با تشخیص بالاترین مقام مسوول نسبت به کاهش حضور تا ۵۰ درصد کارکنان خود اقدام کنند مشروط بر اینکه خللی در ارایه خدمات ضروری به وجود نیاید.
در سایر ادارات شهر ارایه خدمات با حضور حداکثر یک سوم کارکنان انجام خواهد شد.
کلیه مراکز آموزشی به طور کامل تعطیل و تنها کارکنانی که برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تاسیسات و سامانه های الکترونیکی ضروری باشد حضور خواهند یافت.
وضعیت نارنجی 
کارکنان ادارات ارایه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با ماموریت های اساسی و مدیریت شهری می توانند با تشخیص بالاترین مقام مسوول (در سطح ملی و یا استان) نسبت به کاهش حضور تا دو سوم کارکنان خود اقدام کنند و در سایر ادارات شهر ارایه خدمت با حضور ۵۰ درصد کارکنان انجام خواهد شد.
وضعیت زرد
کارکنان ادارات ارایه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با ماموریت های اساسی و مدیریت شهری با ۱۰۰ درصد ظرفیت در محل کار حاضر خواهند شد و در سایر ادارات شهر هم خدمات با حضور دو سوم کارکنان انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها