جاده گنجنامه - تویسرکان بسته شد

همدان- ایرنا- کارشناس مرکز مدیریت و اطلاعات راه‌های استان همدان گفت: جاده کوهستانی همدان - تویسرکان از مسیر گنجنامه به دلیل ریزش برف و نداشتن ایمنی کافی تا پایان فصل زمستان مسدود شد.

بابک گردان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر سال با آغازفصل سرما و ریزش برف، جاده قدیمی گنجنامه - تویسرکان به دلیل پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی، از هر ۲ طرف بسته می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به ریزش برف و نبود امکان برای بازگشایی این جاده کوهستانی، احتمال بروز سوانح رانندگی از جمله خروج خودرو از مسیر اصلی و سقوط در پرتگاه وجود دارد.

گردان عنوان کرد: این مسیر به دلیل شیب های تند، پیچ های خطرناک و پرتگاه های خطرآفرین، همه ساله با نزدیک شدن به فصل زمستان با ریختن خاک یا قرار دادن نیوجرسی مسدود می شود.

وی اضافه کرد: شهروندان می توانند به جای جاده گنجنامه - تویسرکان، از مسیر های جایگزین «همدان - جوکار - تویسرکان» و یا «همدان - اسدآباد - تویسرکان» برای تردد استفاده کنند.

کارشناس مرکز مدیریت و اطلاعات راه‌های استان همدان گفت: جاده گنجنامه - تویسرکان ۳۵ کیلومتر نسبت به جاده همدان - جوکار - تویسرکان کوتاه‌تر است به همین علت شاهد استقبال رانندگان برای تردد از این مسبر هستیم.

وی اضافه کرد: با وجود بارش باران در بیشتر نقاط استان، دیگر مسیرهای جاده‌ای استان باز است و شهروندان به راحتی می‌توانند در این مسیرها تردد کنند.

گردان افزود: تیم‌های راهداری استان همدان در حالت آماده باش هستند تا در صورت ریزش برف و یا آبگرفتگی جاده‌ها، مسیر را بازگشایی کنند.

وی ادامه داد: همه راهدارخانه ها، تجهیزات و ماشین آلات راهداری زمستانی، برای مقابله با حوادث احتمالی، آماده هستند.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان همدان، بارش باران که از روز گذشته در این استان آغاز شده عصر امروز به اوج خود می رسد و در گردنه‌ها احتمال ریزش برف وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha