کولاک برف ارتفاعات و گردنه‌های چهارمحال و بختیاری را فرا می‌گیرد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با تقویت سامانه بارشی فعال در استان برای بعدازظهر و شامگاه شنبه کولاک برف ارتفاعات، گردنه‌ها و مناطقی از شهرستان کوهرنگ را فرا می‌گیرد.

مهران چراغپور روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین این سامانه بارشی با رعد و برق و باد شدید همراه است و مناطقی از استان را با بارش‌های سیلابی، آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها مواجه می‌کند.

وی تصریح کرد: این سامانه بارشی تا بعد از ظهر یکشنبه در استان فعال است و پس از آن روزهای پنجشنبه و جمعه جوی پایدار بر استان حاکم می‌شود.

چراغپور از کاهش محسوس دما برای روزهای آینده خبر داد و گفت: دما طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه ۲ تا سه درجه کاهش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی برای روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد ورود یک سامانه بارشی دیگر به استان خواهیم بود.

چراغپور بیشترین میزان بارش در استان طی ۲۴ ساعت گذشته را برای ایستگاه کوهرنگ با ۲۹ میلیمتر اعلام کرد و افزود: این بارش‌ها برای ایستگاه‌های بازفت ۱۰ میلیمتر، دوآب صمصامی هفت میلیمتر، فارسان سه دهم میلیمتر و شلمزار یک دهم میلیمتر گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: بارش‌های سال آبی استان همچنان نسبت به مدت مشابه سال گذشته و دوره مشابه میانگین بلندمدت با کاهش قابل توجه مواجه است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

خشکسالی‌های اخیر از سال ۸۶ در این استان آغاز شد و پیامدهای ناگواری بر منابع آب، محیط‌زیست و فعالیت‌های اقتصادی این استان به ویژه در بخش کشاورزی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها