منبع یمنی: عربستان در صدد تحویل استان أبین به القاعده است

تهران - ایرنا - «صالح الجنیدی» استاندار «أبین» در یمن اعلام کرد که عربستان در صدد آن است تا این استان را تحویل شبکه تروریستی «القاعده» دهد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری لبنانی " العهد"، الجنیدی گفت: عربستان به طور عمد می‌خواهد استان أبین را به صحنه درگیری میان گروه‌های وابسته به خود تبدیل کند تا در نتیجه آن صدها خانواده در حومه شهر " زنجبار " و در نزدیکی خطوط درگیری در مناطق "الشیخ سالم"، "الطریة"  و "ودای سلا" وادار به کوچ دسته‌جمعی شوند.

وی، کشورهای متجاوز و گروه‌های شبه نظامی هوادار آنها را عامل پیامدهای وخیم حاصل از درگیری در استان أبین در یمن دانست.

استاندار ابین از شیوخ عشایر و شخصیت‌های اجتماعی تاثیرگذار خواست تا توطئه دشمن متجاوز را که بیش از دو سال است، در صدد اجرای این طرح می‌باشد را ناکام بگذارد.

الجنیدی فاش کرد: عربستان در صدد حمایت از گروه‌های تکفیری و پوشش دادن به آنها در شماری از شهرهای استان أبین است.

وی نسبت به تکرار سناریوی سال ۲۰۱۱ هشدار داد که طی آن «علی محسن الاحمر » مزدور رژیم سعودی استان را تحویل تشکیلات القاعده داد.

الجنیدی خاطرنشان کرد که تمامی شواهد عینی حکایت از آن دارد که القاعده با قدرت به صحنه بازگشته است و به بخشی از گروه شبه نظامی حزب «الاصلاح» در «شقره» و منطقه مرکزی و «العکد» در شرق منطقه «العین» و «وادی کاران» در منطقه «الحصن» در شرق «لودر» تبدیل شده است و علاوه بر آن ما شاهد تحرکات علنی سرکرده‌ها و عناصر این گروه تروریستی در منطقه «مودیه» هستیم.

وی خاطرنشان کرد که کمک‌های مالی عربستان به عناصر تکفیری اخیرا در استان أبین شکل علنی به خود گرفته است.

استاندار ابین از اهالی این استان خواست تا تمامی تحرکات عناصر تکفیری مورد حمایت مالی و تسلیحاتی رهبران تجاوزگر در شهر «عدن» در جنوب یمن را گزارش دهند.

الجنیدی خاطرنشان کرد : برپایی اردوگاه برای گروه‌های تکفیری در "وادی عومر " یکی دیگر از نشانه‌های سناریوی شکل گرفته توسط ائتلاف متجاوز سعودی مبنی بر تبدیل استان أبین به صحنه جنگ‌های بی‌سرانجام است.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha