١٠٠ محصول برای مقابله با کرونا تولید شد

تهران- ایرنا- ١٠٠ محصول برای مقابله با ویروس کرونا و کاهش عوارض این بیماری در ۹ ماه گذشته با حمایت ستاد توسعه زیست‌ فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شد.

تولید محصولات موثر در کاهش عوارض بیماری کرونا یکی از دغدغه‌های اصلی نظام سلامت کشور برای مقابله با این بیماری مرموز است که هر روز چهره جدیدی از خود نشان می‌دهد، ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از تولید ١٠٠ محصول مرتبط با این حوزه حمایت کرده است.

تولید محصولات درمانی همیشه اولویتی مهم در نظام بهداشت ودرمان کشورها است، محصولی پرکاربرد که نقشی تاثیرگذار در درمان انواع بیماری‌ها دارد اما تولید این محصولات با فناوری پیچیده، توان علمی و دانشی ویژه‌ای نیاز دارد.  ایران هم به واسطه داشتن نیروی انسانی متخصص به خوبی از پس این نیاز خود برآمده است.

کرونا ضرورت تامین این نیازها را در دنیا بیشتر کرده است،  تولید داروها و محصولاتی که بتواند درد بیماران را کمی کاهش دهد و عوارض بیماری دردناک و پرعارضه کرونا را کمتر کند.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با حمایت از تولید این محصولات پیچیده، کمک کرد تا در این ۹ ماه که از شیوع کرونا می‌گذرد، بیماران با داروها و محصولات تولیدی داخلی راحت‌تر بتوانند با این بیماری دست و پنجه نرم کنند.

تولید ماسک ها،  مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل،  ونتیلاتور، داروهای مرتبط برای کاهش عوارض و التهابات ریوی از جمله محصولات مرتبطی است که با حمایت این معاونت تولید شده است.

به گزارش ایرنا، طبق آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ به ۴۳ هزار و ۸۹۶ نفر رسیده است.

استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز و استان های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش