۱ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۸
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 84117515
۱ نفر

برچسب‌ها

بارش در همدان به اوج خود می‌رسد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته /جمعه/ وارد همدان شده است، بعد از ظهر امروز با بارش باران در بیشتر نقاط این استان و ریزش برف در ارتفاعات، به اوج خود می‌رسد.

محمدحسن باقری شکیب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده، تمام ابری، همراه با بارش باران و ریزش برف درنقاط کوهستانی پیش بینی می‌شود. 

وی اظهار داشت: به دنبال بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، بیشتر بارش‌های این سامانه، در ساعت‌های بعد از ظهر و شبانگاهی رخ می‌دهد.

باقری شکیب با اشاره به اینکه این سامانه از سمت جنوب وارد استان شده است، افزود: با تقویت این سامانه در صبح امروز، بارش‌های آن در ساعت‌های بعد از ظهر به اوج خود می‌رسد.

وی عنوان کرد: بارش‌های این سامانه امشب در ارتفاعات الوند به صورت ریزش برف، نمایان می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان ادامه داد: حجم بارش‌های این سامانه در داخل شهر ها زیاد است و موجب آب گرفتگی سطح معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها می شود.

وی افزود: فعالیت این سامانه در شهرستان‌های نهاوند، تویسرکان و اسدآباد بیشتر از سایر نقاط است و همچنین در عصر شنبه، موجب ریزش برف در گردنه‌ها و لغزندگی جاده‌ها می‌شود.

باقری شکیب با بیان اینکه این سامانه عصر یکشنبه از همدان خارج می‌شود، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تویسرکان با ۳۳ میلیمتر بیشترین بارش استان را داشته و در همدان ۲۰ میلیمتر بارش ثبت شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد و فامنین با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و رزن و ملایر با ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه نوسانات دمای هوای شبانه و روزانه شهر همدان، ۲ درجه سانتی گراد گزارش شده است، اظهار داشت: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها