۸۳ درصد مبتلایان به کرونا در شیروان جمعیت شهری هستند

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: ۸۳ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان خراسان شمالی جمعیت شهری و ۱۷ درصد دیگر هم روستایی هستند.

امین رضا مرآتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار با بیان اینکه ۵۳ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان مردان هستند، گفت: میانگین سنی فوتی ها ۵۵ سال است که ۷۰ درصد از ساکنان شهرها و ۳۰ درصد روستاییان هستند.

وی گفت: ۶۴ درصد از نمونه های گرفته شده شهرستان مثبت است که این میزان در استان ۷۰ درصد است.

فرماندار شیروان اظهار داشت: از نیمه مهرماه موارد بستری در شهرستان افزایش یافته است.

مرآتی با بیان اینکه روزانه ۷۰ نمونه در این شهرستان گرفته می شود، گفت: نقاط آسیب پذیر شهرستان شناسایی شده است.

وی میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم را تنها ۶۰ درصد دانست و گفت: ۳۰ درصد افرادی که به ادارات مراجعه می کنند از ماسک استفاده نمی کنند.

وی گفت: در راستای اجرای مصوبات طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها و وضعیت نارنجی،  تمامی ورودی های فرعی و اصلی این شهر از ساعت ۱۲ دیشب بسته شده است.  

مرآتی افزود: تمامی ورودی و خروجی خودروها به داخل شهر فقط از میادین امام علی(ع) و معلم امکان پذیر است، همچنین محور شهید حاجلو(زیارت به شیروان و بالعکس) در راستای اجرای طرح فاصله گذای اجتماعی بسته شده است.

وی گفت: همچنین تردد خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی در شیروان از امروز به مدت ۲ هفته ممنوع و مشمول پنج میلیون ریالی یک بار  در هر ۲۴ ساعت خواهد بود.

مرآتی افزود: در اجری این طرح، آرایشگاه های زنانه تعطیل است، واحد های صنفی رستورانها، اغذیه ها، فست فودها، آبمیوه و بستنی فروشی ها، کافی شاپ ها و جیگرکی ها فقط مجاز به فعالیت بیرون بر هستند در غیر این صورت پلمب می شوند.

نماینده عالی دولت در شیروان گفت: کارکنان نانوایی ها و سایر صنوف در صورت عدم استفاده از ماسک جریمه و واحد صنفی هم پلمب خواهد شد.

مرآتی افزود: الان در وضعیت نارنجی هستیم اگر به علت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی وارد وضعیت قرمز  شویم بخش عمده واحدهای صنفی و واحدهای خدماتی تعطیل خواهند شد و بخش دیگر با محدودیت های ساعت کار مواجه می شوند.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها