پهلوگیری کشتی ۶۸ هزار تنی کالای اساسی در بندرچابهار

چابهار- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشتی حامل کالای اساسی به ظرفیت ۶۸ هزار و ۱۹۳ تن گندم از مبدا کشور روسیه در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد و در حال تخلیه است

بهروز آقایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای امسال با وجود اپیدمی کرونا، ۱۱ فروند کشتی حامل کالای اساسی از طریق بندر شهید بهشتی چابهار وارد کشور شده که هشت فروند آن به گندم فله اختصاص داشته است.

وی افزود: این مهم نشان دهنده رشد چشمگیر واردات کالای اساسی از مسیر این بندر بزرگ اقیانوسی است و شاهد تداوم واردات کالاهای اساسی به کشور از طریق  بندر چابهار هستیم.

وی با اشاره به تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری غلات در این بندر بزرگ اقیانوسی، افزود: با توجه به زیرساخت های موجود بلافاصله پس از پهلوگیری کشتی، عملیات تخلیه آن آغاز شد و با نرم مثبتی در حال انجام است. 

وی کرد: با توجه به توسعه زیرساختی و تجهیزاتی بندر چابهار، از سال گذشته با اختصاص سهمیه واردات کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از سوی ۲ شرکت بزرگ بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام به این بندر استراتژیک، ورود این نوع کالاها از طریق دروازه ملل (بندر چابهار) با رشد خوبی همراه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها