۷ نفر از دانشگاه شهید بهشتی به مقام «شهید خدمت» نائل شدند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران می‌گوید: پس از بررسی مدارک در کارگروه استانی، هفت نفر از کارکنان و کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان «شهید خدمت» در مسیر مقابله با کرونا نائل شدند.

مسعود شفیعی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری سازمان اداری و استخدامی، بنیاد شهید و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آئین‌نامه‌ای برای شناسایی شهدای خدمت تدوین و ابلاغ کرده است.

وی یادآور شد: بر اساس این آیین‌نامه، مصادیق و امتیازهای شهید خدمت پس از تشکیل کارگروه استانی تعیین می‌شود و تاکنون در این کارگروه پرونده هفت نفر از کارکنان و کادر درمانی استان تهران در مسیر مبارزه با ویروس کرونا تایید شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران به اسامی این شهدا اشاره و بیان کرد: دکتر حبیب‌الله پیروی از بیمارستان آیت‌الله طالقانی که در تاریخ ۲۰ اسفند سال ۱۳۹۸ به شهادت رسید، دکتر محمد زارع‌جوشقانی از بیمارستان شهید لبافی‌نژاد که در تاریخ ۲۷ مهر امسال به شهادت رسید و دکتر شیرین روحانی‌راد از بیمارستان شهدای پاکدشت به تاریخ شهادت ۲۸ اسفند  ۱۳۹۸ از جمله اعضای کادر درمانی این دانشگاه هستند.

وی خاطر نشان کرد: اشرف ململی و علی صفرلو از بیمارستان شهید مدرس که به ترتیب در تاریخ ۱۸ اسفند سال ۱۳۹۸ و ۲۹ شهریور امسال به شهادت رسیدند، علیرضا روستایی گورابی از بیمارستان اختر به تاریخ شهادت هشت فروردین امسال و زهره کمالی‌نژاد از مرکز بهداشت شرق تهران به تاریخ شهادت چهار آبان امسال از دیگر افرادی هستند که پرونده آنان بررسی و شهادت آنان مورد تایید قرار گرفت.

کادر بهداشت و درمان در مراکز بهداشتی و درمانی کشور بیشتر از همه در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند و تنها راه حمایت از مدافعان سلامت، رعایت بهداشت و پیشگیری از ابتلا به کروناست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha