۱ آذر ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۲
کد خبرنگار: 2184
کد خبر: 84117386
۰ نفر

برچسب‌ها

خروج خودروهای بومی از شهر بابل ممنوع است

ساری - ایرنا - فرماندار بابل وضعیت کرونایی شهرستان را نارنجی توصیف کرد و گفت: با توجه به این وضعیت علاوه بر ورود خودروهای غیربومی به بابل و خروج خودروهای بومی از این شهر نیز ممنوع است.

قربانعلی ولی‌زاده بوار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفت ایستگاه بازرسی در ورودی های شهر بابل مستقر هستند که محدودیت های جدید کرونایی را نظارت دارند و در صورت مشاهده تخلف خودرو مذکور اعمال قانونی خواهد شد که شامل جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می‌شود.

وی گفت: علاوه بر هفت ایستگاه ثابت بازرسی گشت های نامحسوس پلیس و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نظارت بر ورود و خروج پلاک‌های خودرو را برعهده دارند.

فرماندار بابل افزود: با توجه به وضعیت نارنجی کرونایی بابل تمامی فعالیت‌های اداری و اقتصادی شهرستان به صورت نیمه تعطیل است و در صورت همکاری مردم و رسیدن به وضعیت زرد بسیاری از کسب و کارها به حالت عادی بر می‌گردد.

ولی‌زاده به خدمات ۲۴ ساعته کادر درمانی شهرستان بابل در ۹ ماهه شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و از مردم خواست تا شرایط این خدمتگزاران را درک کنند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی روند ابتلای بیماران جدید را در شهرستان کاهش دهند. 

وی ادامه داد: کرونا تاکنون خسارت‌های زیادی به اقتصاد مردم مازندران به خصوص شهر تجاری بابل وارد کرد که امیدواریم با اجرای درست محدودیت های اعمال شده شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باشیم.

فرماندار بابل از همه مردم خواست برای اجرای درست محدودیت‌های جدید با عوامل اجرایی به خصوص نیروی انتظامی همکاری داشته باشند تا در این ایام اثرگذاری مثبت محدودیت‌ها را شاهد باشیم.

طرح جامع اعمال محدودیت ها برای کنترل کرونا با سطح بندی شهرها به مناطق قرمز، نارنجی و زرد در جسله ۲۴ آبان ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته شد، از امروز شنبه اول آذر ماه در سراسر کشور از جمله استان مازندران اجرا شد.

برای این طرح مدت زمان ۲ هفته ای مقرر شد و پس از آن با بررسی نتایج کسب شده در صورت نیاز تمدید یا لغو خواهد شد. مازندران در حال حاضر سه شهر قرمز کرونایی دارد که شامل ساری ، امل و بهشهر می شود و ترد خودروهای غیر بومی در این شهرها با جریمه یک میلیون تومانی همراه است.

بر اساس آخرین گزارش از دانشگاه علوم پزشکی بابل در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ بیمار جدید بستری و ۲۴ بیمار هم ترخیص شدند که هم اکنون ۱۳۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

همچنین از این تعداد ۳۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها