۱ آذر ۱۳۹۹،‏ ۸:۳۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84117321
۰ نفر

برچسب‌ها

دبیرستان شهیدستان کرج در مسیرثبت ملی است

کرج- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: دبیرستان شهدای انقلاب اسلامی کرج موسوم به شهیدستان با تقدیم ۱۴۶ دانش‌آموز شهید به اسلام و انقلاب در دوران دفاع مقدس، رکوردار شهدای دانش‌آموز کشور شناخته شده و اکنون در مسیرثبت ملی است.

فرشته فهمیده روزشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهارداشت: بیش از ۴۰ درصد شهدای دانش‌آموز استان البرز در این واحد آموزشی مشق ایثار و شهادت را تجربه کرده‌اند.

وی ادامه داد:  موضوع ثبت معنوی  دبیرستان شهدای انقلاب اسلامی کرج یا شهیدستان در نشست فرهنگ عمومی استان البرز  که با حضور آیت الله حسینی همدانی  نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج برگزار شد، مورد تائید قرار گرفت ؛ برهمین اساس  ثبت ملی دبیرستان شهیدستان، منوط به همکاری و پیگیری  ادارات آموزش و  پرورش و میراث فرهنگی استان  در سطح ملی است.

فهمیده  تصریح کرد: حمایت های مختلفی تا کنون از سوی آموزش و پرورش ،بسیج  دانش آموزی، رسانه های جمعی برای پیگیری و اطلاع رسانی  ثبت ملی این دبیرستان صورت گرفته است اما این موضوع مهم باید از روند جزیره ای بودن خارج گردد تا به نتیجه مشخصی برسد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان البرز بیان داشت: دبیرستان شهدای انقلاب کرج ، مهد پرورش و تربیت صحیح خیل عظیم دانش آموزان رزمنده ای است که در دوران دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند.

وی عنوان کرد:  اکنون یکی از مشکلات دبیرستان شهدای انقلاب اسلامی کرج داشتن معارض ملکی است که باید این مشکل نیز برطرف شود؛ این آموزشگاه سال ۱۳۵۴ تاسیس شده  اما وراث صاحب ملک مدرسه ادعای بازپس گیری ساختمان را دارد. 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزتاکید کرد: ثبت ملی این اثر نقش موثری در تداعی و ماندگاری حضور دانش آموزان در دوران دفاع مقدس، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دربین نوجوانان و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی – تربیتی با رویکرد تفکر بسیجی ، روحیه جهادی و روشنگری دارد.

استان البرز در دوران دفاع مقدس ۳۷۶ دانش آموز و ۹۳ معلم تقدیم انقلاب کرده است.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها