خطر وقوع سیلاب در لرستان جدی است

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی قوی در لرستان خطر سیلاب در رودخانه های این استان جدی بوده و مردم از حاشیه رودخانه دوری کند.

سید موسی خادمی جمعه شب به رسانه‌ها اعلام کرد: طبق اعلام هواشناسی از عصر جمعه تا روز دوشنبه شاهد بارندگی‌های شدید در استان خواهیم بود که در برخی از مناطق ممکن است حدود ۷۰ میلیمتر بارندگی داشته باشیم.

وی گفت: با توجه به تجاربی که در این زمینه داریم احتمال سیلابی شدن این بارندگی فراوان است و ممکن است خساراتی له همراه داشته باشد.

وی به مردم استان توصیه کرد از حاشیه رودخانه‌ها دور شده و اگر امکانات، تجهیزات و وسایلی در اطراف رودخانه ها داشته آنها را جمع آوری کرده و از رودخانه ها فاصله بگیرند. 

خادمی به دستگاه‌های اجرایی که پروژه‌های عمرانی در کف رودخانه ها دارند، توصیه کرد: مراقبت های لازم را داشته باشند و همچنین روستاییان عزیزی که در کنار رودخانه سکونت دارند سعی کنند حتی‌الامکان خانه خود را ترک کنند.

استاندار لرستان ادامه داد: مسوولان دستگاه های مربوطه در خصوص لایروبی رودخانه ها، آزاد کردن کانال ها و آبروهای شهری و سایر اقدامات لازم در سطح شهرها توسط شهرداری ها را در دستور کار قرار دهند تا مردم در معرض خطر جدی قرار نگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =