استاندار: ارتباط بین شهرهای لرستان از یکم آذرماه قطع می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز لرستان همچنین اعمال محدودیت‌های تردد از فردا یکم آذرماه ارتباط بین شهرهای این استان قطع می‌شود.

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی شامگاه جمعه در گفت و گوی ویژه خبری اظهار داشت: بیش از ۹ ماه است که ویروس کرونا پدیدار شده و تاکنون خسارات زیادی وارد کرده و روش‌های مختلفی برای کنترل آن صورت گرفت که به خوبی پاسخگو نبود و در آبان ماه امسال بدترین شرایط این بیماری بروز پیدا کرد.

وی بیان کرد: در ۹ ماه گذشته متوسط روزانه بستری مبتلایان ۳۸ نفر بوده اما در آبان ماه به ۱۷۷ نفر رسید.

وی افزود: همچنین در ۹ ماه گذشته روزانه ۱۹۳ نفر به ویروس کرونا مبتلا می شدند اما این آمار در آبان ماه به۵۹۶ نفر رسید.

وی ادامه داد: در ۹ ماه گذشته روزانه ۳.۸ نفر فوتی ثبت شد اما در آبان ماه روزانه ۱۱ نفر فوت شده و در برخی زمان تا ۱۶ فوتی هم گزارش شده است.

استاندار لرستان ادامه داد: در آبان ماه روزانه ۱۷۷ نفر مبتلا در بیمارستان های لرستان بستری شدند.

خادمی اظهار داشت: اگر محدودیت ها به صورت جدی اعمال نشود ممکن است در آذر ماه وضعیت بدتر شود.

وی گفت: هر تصمیمی که می‌گیریم به ضرر مردم بوده اما مجبور هستیم که جان آدمی را در اولویت قرار دهیم.

استاندار لرستان با اشاره به اجرای طرح های هوشمند در استان گفت: در این طرح شهرستان ها و شهر های استان مبنا قرار گرفته چرا که هر شهر وضعیت متفاوتی دارد.

خادمی افزود: محدودیت ها ثابت بوده اما شهر ها بر اساس تصمیم بهداشت و درمان در هر دوشنبه اعلام و تغییر می کند.

وی با بیان اینکه اگر بتوانیم در طرح محل محور اقدامات لازم را انجام دهیم می توانیم تا حدود بسیاری شیوع ویروس را کاهش دهیم گفت: با توجه به وضعیت هر شهر مشخص می‌شود که کارکنان در ادارات حضور یابند و در بدترین شرایط حضور ۵۰ درصدی کارکنان و دورکاری مقابل می باشد.

خادمی اضافه کرد: در وضعیت قرمز مشاغل گروه ۱ به طور کامل فعال بوده و باقی مشاغل غیرضروری تعطیل می‌باشد.

وی ادامه داد: از فردا یکم آذرماه تمامی مشاغل ۲، سه و چهار در شهرستان‌های خرم‌آباد بروجرد و الشتر تعطیل می‌باشد.

استاندار لرستان با اشاره به فعالیت کادر آموزشی افزود: تمامی مراکز آموزشی و دانشگاهی تعطیل بوده و کارکنان حق حضور ندارند همچنین تجمعات مذهبی و آیینی برگزار نخواهد شد.

خادمی اضافه کرد: برگزاری مجالس ترحیم و عروسی ممنوع است و کسی که افراد را به این مراسم دعوت کند جانی و قاتل می باشد.

وی گفت: مجبور هستیم از این لحظه استفاده کنیم چرا که برخی هیچگونه ملاحظه‌ای نداشته و نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند و اگر مراسمی برگزار شود خودروهای پارک شده در محل هر کدام ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و مردم باید با افرادی که مراسم برگزار می کنند به عنوان یک مجرم نگاه کنند.

استاندار لرستان افزود: همچنین این افراد در مناطق قرمز زرد و نارنجی بدون ماسک به ۲۰۰ هزار تومان و اگر کسی که مبتلا باشد و در جامعه حاضر شود به ۳۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

خادمی ادامه داد: برداشت هم از طریق یارانه یا از حقوق سرپرست خانوار می باشد که باید در این راستا مردم همکاری لازم را برای کاهش شیوع ویروس کرونا داشته باشند.

وی گفت: تردد خودروها به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است و از فردا یکم آذر ماه ارتباط بین شهرهای استان لرستان قطع می‌شود.

استاندار لرستان در خصوص نحوه اعمال جریمه خودرو ها افزود: اعمال جریمه توسط پلیس و دوربین های نظارتی صورت می گیرد.

خادمی گفت: ۵۱ درصد ابتلا به ویروس کرونا در دورهمی خانوادگی صورت می گیرد و هدف از اجرای منع تردد از ۹ شب تا ۴ صبح لغو تجمعات خانوادگی است.

وی ادامه داد: اگر محدودیت ها توسط مردم رعایت نشود در ابتدا به خود فرد ضربه وارد می شود و باید در این راستا مردن به فکر خانواده خود باشند.

استاندار لرستان اظهار داشت: جابجایی با حمل و نقل عمومی محدودیتی ندارد و مردم می‌توانند از این ناوگان استفاده کنند و اگر فردی محل کارش یک شهر دیگر باشد با نشان دادن مدرک می‌تواند ورود پیدا کند

خادمی گفت: از مردم تقاضا می‌کنیم که همکاری لازم را داشته باشند و اگر در این راستا کسی کمک نکند لجبازی کرده بود به خود و جامعه ضرر وارد می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =