طرح شناسایی خانه به خانه مبتلایان کرونا در استان اردبیل آغاز شد

اردبیل - ایرنا - طرح مشترک دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی با بسیج سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به منظور شناسایی خانه به خانه و تحت مراقبت قرار دادن بیماران مبتلایان به ویروس کرونا در این استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، این طرح تحت نام طرح سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی به صورت خانه به خانه و در راستای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا، آگاهی بخشی، پیشگیری، بیماریابی، قرنطینه هوشمند و درمان مبتلایان و افراد جامعه با همکاری بسیج و دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اجرا می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز جمعه در آیین آغاز این طرح، خواستار برنامه‌ریزی دقیق برای اجرای آن شد و تاکید کرد: همکاری بسیج و پایگاه‌های محلات در کنار دانشگاه علوم پزشکی در وضعیت حاد شیوع بیماری کرونا می‌تواند در آگاهی‌بخشی، آموزش، بیماریابی و در مراحل بعد از طریق ارجاع به مراکز درمانی مفید واقع شود.

دکتر شهرام حبیب‌زاده خواستار هم‌افزایی و همکاری همه نهادها و تاثیرگذاران افکار عمومی در قطع زنجیره بیماری کرونا در استان شد و با قدردانی از تلاش سپاه و بسیج استان به علت همکاری و مشارکت با متولیان بهداشت و درمان استان از ابتدای شیوع کرونا افزود: امیدواریم با همکاری مشترک این مرحله از اپیدمی بیماری کرونا را با کمترین آسیب به پایان برسانیم.

وی، شناسایی افراد ناقل ویروس کرونا را حیاتی و مهم دانست و بیان کرد: شناسایی این افراد از معضلات جدی در مقابله با بیماری کروناست.

به گزارش ایرنا، پیش از آغاز اجرای این طرح، جلسه ستاد کرونای استان اردبیل با حضور استاندار، فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان، دادستان اردبیل، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و اعضای ستاد در محل سپاه استان برگزار شد.

شرکت‌کنندگان در این جلسه که همزمان با آغاز هفته گرامیداشت بسیج برگزار شد، از پایگاه‌های مقاومت بسیج مساجد به عنوان پایگاه‌های برگزار کننده این طرح بازدید کردند.

شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل همچنان روند صعودی دارد به طوری که در ادامه رکوردشکنی کرونا در این استان، طی شبانه‌روز گذشته ۴۹۴ بیمار به صورت همزمان در مراکز درمانی در حال مداوا بوده و ۱۰ نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند.

استان اردبیل هم‌اینک در زمینه شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و بر اساس گزارش رسمی، شهرستان‌های اردبیل و مشکین‌شهر و پارس‌آباد در وضعیت قرمز، شهرستان‌های خلخال، اصلاندوز، نیر و گرمی در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بیله‌سوار، سرعین، نمین و کوثر در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

ظرفیت مراکز درمانی استان اردبیل برای پذیرش بیماران کرونایی تکمیل شده است و با تکمیل ظرفیت پذیرش و با ادامه روند فعلی، فشار مضاعفی بر مراکز درمانی استان در خصوص پذیرش و درمان مبتلایان کرونا وارد شده است.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا که طی چهار ماه اخیر روند ثابت ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را طی کرده بود، در چند هفته اخیر با افزایش مستمر به ۴۹۴ مورد کنونی رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها