استاندار خراسان رضوی: تشکیل بسیج از نقاط عطف انقلاب اسلامی است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی در پیامی به مناسبت هفته بسیج گفت: پنجم آذر ماه سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفان از نقاط عطف شگفت انگیز و معنادار انقلاب اسلامی و پدیده برجسته تاریخ معاصر ایران است.

به گزارش جمعه شب استانداری خراسان رضوی، محمد صادق معتمدیان در این پیام آورده است: با گذشت چهار دهه از ظهور فرهنگ و تفکر بسیجی و پدیدار شدن بسیج مستعضعفان در سپهر میهن اسلامی، نقش آفرینی‌های بزرگ و سرنوشت ساز این نهاد مبارک و مردم پایه، امروز بیش از هر دورانی در کارکردها و دستاوردهای انقلاب اسلامی نقش داشته و با ترویج و تثبیت روحیه جهادی می‌توان از گذرگاه‌های سخت جنگ اقتصادی تحمیل شده از ناحیه طاغوت و قدرت‌های غربی رهایی یافت و به قله‌های مرتفع و بی‌بدیل گام دوم انقلاب اسلامی که از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است، دست یافت.

وی در این پیام با اشاره به اینکه بسیج و بسیجیان در امتداد هشت سال دفاع مقدس و هم اینک فراتر از یک نیروی دفاعی در میدان‌های مقابله با تهدیدات حضور دارند، نوشته است: اینجانب یاد، خاطره و آرمان‌های تمدن ساز شهیدان و حماسه‌سازان بسیجی در عرصه‌های مختلف، دفاع از انقلاب و میهن اسلامی از جمله شهدای امنیت، شهدای مدافع حرم و هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌دارم و با تجلیل از مجاهدت‌های مخلصانه و خدمات بی‌منت و بی انتهای مجاهدان مدافع سلامت و شهدای این عرصه که با تلاش جهادی مردم را در سختی‌ها و مصائب در عرصه سخت و طاقت فرسای مبارزه با کرونا یاری نمودند، خالصانه از خدای متعال بازگشت نعمت سلامت برای آحاد ملت ایران به ویژه مردم استان خراسان رضوی را مسئلت نموده و برای شهدای این عرصه اجر جزیل خواستارم.

۳۰ آبان تا ششم آذر ماه به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است. بسیج مستضعفان با فرمان امام خمینی (ره) در پنجم آذر ۱۳۵۸ تشکیل شد. سازمان بسیج مستضعفان یکی از واحدهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شمار می‌رود که گردآوری، مدیریت و سازماندهی نیروهای داوطلب مردمی را در راستای اهداف سازمانی بر عهده دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =