۴۳ واحد متخلف اجرای مصوبات ستاد کرونا در اردبیل پلمب شد

اردبیل- ایرنا- فرماندار شهرستان اردبیل اعلام کرد: ۴۳ واحد صنفی به علت تخلف و بی‌توجهی در اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان اردبیل طی سه روز اخیر پلمب شد.

مسعود امامی یگانه  جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اعلام آمادگی کامل ستاد مقابله با کرونای شهرستان اردبیل در اجرای طرح جدید مصوب ستاد کرونا در جهت حفظ سلامت شهروندان اردبیلی، گفت: همه موظف به اجرای مصوبات این ستاد هستند.

وی با اشاره به فعالیت ۷۱ اکیپ نظارتی و ۹ اکیپ پشتیبانی ستاد مبارزه با کرونای شهرستان اردبیل در سه روز گذشته افزود: در این مدت بیش از ۲ هزار و ۳۸۰ بازدید از اماکن و واحدهای صنفی شهرستان انجام شده است.

فرماندار اردبیل اضافه کرد: در سه روز گذشته، علاوه بر پلمب ۴۳ واحد متخلف، ۱۰۰ واحد نیز به علت عدم تمکین در اجرای طرح مصوب ستاد ملی کرونا تعطیل و ۳۳ واحد صنفی هم به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا به تعزیرات حکومتی معرفی شده ‌است.

به گزارش ایرنا، دکتر محمدرضا خلفی‌زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان اردبیل چند روز پیش اعلام کرد که بر اساس ارزیابی ناظران ستاد مبارزه با کرونای شهرستان اردبیل، ۸۶ درصد اماکن و اصناف این شهرستان پروتکل‌های مقابله با کووید.۱۹ را رعایت می‌کنند.

وی با اشاره به تداوم فعالیت اکیپ‌های نظارتی ستاد مدیریت کرونا و بازرسان بهداشت شهرستان اردبیل در جهت کنترل و نظارت بر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: اجرای محدودیت فعالیت تا ساعت ۱۸ برای گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار شهر اردبیل از روز چهارشنبه هفته گذشته آغاز شده و ادامه دارد.

وی نظارت بر تدفین اجساد متوفیان مبتلا به کرونا، تداوم گندزدایی و ضدعفونی مناطق مختلف توسط شهرداری اردبیل و جلوگیری از سوار شدن بیش از سه نفر به تاکسی‌ها را از جمله اقدامات ستاد مقابله با کرونای شهرستان اردبیل ذکر کرد.

به گزارش ایرنا، شهرستان اردبیل در زمینه شیوع بیماری کرونا در ردیف مناطق بحرانی و با وضعیت قرمز قرار دارد.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، در شبانه روز گذشته، ۵۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی شهرستان اردبیل بستری شده و پنج نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =