برگزارکنندگان آیین‌های عزا و عروسی بازداشت می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب روانسر با بیان اینکه عوامل برگزاری آیین‌های عزا و عروسی در این شهرستان بازداشت خواهند شد، گفت: برگزاری این گونه مراسم مصداق بارز جرم و اقدام علیه بهداشت و سلامت عمومی است.

مسلم الماسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک سال حبس تعزیری مجازات مقرر قانونی برای تهدیدکنندگان سلامت عمومی جامعه است.
دادستان روانسر اضافه کرد: از شهروندان انتظار داریم محدودیت های مقرر شده را رعایت و از برگزاری آیین های تجمعی اجتناب کنند.
الماسی اظهارداشت: شهروندان در صورت مشاهده آیین های تجمعی موضوع را به صورت محرمانه و از طریق بسترهای فراهم شده مستقیم به دادستانی اطلاع دهند.
وی گفت: باتوجه به شیوع گسترده ویروس کرونا، همه شهروندان موظف به رعایت موازین بهداشتی هستند.
شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

شناسایی ۳۱۰ بیمار جدید کرونایی در استان کرمانشاه 

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا اعلام کرد: ۳۱۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته در استان شناسایی شدند که از این تعداد ۶۲ مورد بیمار بستری و ۲۴۸ مورد سرپایی بودند.

«مهدی محمدی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ نفر در استان کرمانشاه بر اثر ویروس کرونا فوت کردند که شامل چهار نفر در کرمانشاه، سه نفر در کنگاور و در شهرستان های اسلام آبادغرب، هرسین، گیلانغرب و روانسر نیز هرکدام شامل یک نفر می شود.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ نفر در استان کرمانشاه با علایم بیماری کووید ۱۹ بستری و ۱۹۸ مورد بیمار هم پس از بهبودی ترخیص شدند.

محمدی در پایان گفت: هم اکنون ۹۷۷ بیمار مربوط به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روز پنجشنبه در نشست ستاد کرونا استان گفت: هم اکنون شهرستان های کرمانشاه، کنگاور، سنقر و کلیایی، سرپل ذهاب، هرسین، جوانرود و صحنه در وضعیت قرمز قرار دارند.

دکتر محمودرضا مرادی افزود: شهرستان‌های اسلام آبادغرب، پاوه، ثلاث باباجانی، روانسر، قصرشیرین و گیلانغرب در وضعیت نارنجی هستند و شهرستان دالاهو نیز در وضعیت زرد است. 

سرخط اخبار استان‌ها