دهها فلسطینی در کرانه باختری زخمی شدند

تهران- ایرنا- منابع خبری روز جمعه گزارش دادند: دهها فلسطینی در کرانه باختری با حمله نظامیان صهیونیست به تظاهرات علیه شهرک‌سازی، زخمی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، نظامیان با شلیک گلوله های پلاستیکی و پرتاب گاز اشک‌آور با معترضان فلسطینی در شرق رام الله مقابله کردند.

تظاهرات‌کنندگان، شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس شرقی را محکوم کردند. بر اساس این گزارش شماری نیز به دست نیروهای صهیونیستی بازداشت شدند.

پس از اشغال کرانه باختری رود اردن و قدس در سال ۱۹۶۷ میلادی به دست اسرائیل بیش از ۲۵۰ شهرک یهودی‌نشین در این مناطق ساخته شده که حدود ۶۵۰ هزار یهودی در آنها ساکن هستند. بر اساس اصول حقوق بین المللی، سکونت آنان در این شهرک‌ها که در منطقه اشغالی ساخته شده، غیرقانونی است.
گفتنی است؛ فلسطینیان تقریباً هر جمعه در مناطق مختلف کرانه باختری در اعتراض به شهرک سازی اسرائیل و ساخت دیوار حائل تظاهرات می‌کنند و مورد حمله نظامیان رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند.

از سوی دیگر، نظامیان صهیونیست برای چهارمین هفته متوالی از حضور فلسطینیان در مسجدالاقصی برای اقامه نماز جمعه جلوگیری کردند.

فلسطینیانی که از ورود آنها به مسجدالاقصی ممانعت شده بود، نماز جمعه را در خیابان های نزدیک بخش قدیمی قدس اقامه کردند.

پلیس رژیم صهیونیستی از صبح امروز در ورودی های بخش قدیمی قدس ایست بازرسی ایجاد کرده بود.

شیخ "یوسف ابوسنینه" خطیب جمعه مسجدالاقصی ممانعت مکرر از ورود نمازگزاران به مسجدالاقصی را محکوم کرد و گفت: در هر صورت ادامه ممانعت از ورود نمازگزاران به مسجدالاقصی برای اقامه نماز مجاز نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =