۳۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۱۸
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 84117136
۰ نفر

برچسب‌ها

 هلال احمر البرز به حالت آماده باش درآمد

کرج - ایرنا - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر البرز از آماده باش نیروهای امدادی برای خدمات رسانی درجاده های این استان خبر داد.

محمد حسین وطنی شامگاه جمعه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل های فصلی با ورود سامانه بارشی به این استان، تیم های امدادی در جاده های استان مستقر شدند.

وی گفت:  تیم‌های امداد و نجات، کوهستان و سیلاب برای هرگونه حوادث احتمالی و کمک به آسیب دیدگان در پایگاه‌های امدادی آماده خدمات رسانی هستند.

وطنی بیان داشت: اکنون ۱۶ پایگاه امداد و نجات بین شهری و مراکز شعب  استان البرز به صورت شبانه روزی فعال هستند. 

وی ضمن درخواست از رانندگان نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و هرگونه شتاب زدگی به ویژه در مسیرهای کوهستانی، از مردم خواست در صورت هرگونه نیاز امدادی جاده ای باسامانه ۱۱۲ هلال احمر تماس حاصل کنند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر البرز خاطرنشان کرد:   مردم از هرگونه  توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها به دلیل بارش لحظه ای و شدید، عدم اسکان در دامنه کوه ها به دلیل ریزش سنگ و رانش کوه خودداری کنند.

۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه‌های استان البرز است و در زمان تعطیلی‌ها بر میزان ترافیک در یک‌هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی این استان افزوده می‌شود.

بارش شدید باران از ساعتی پیش در استان البرز آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

طبق گزارش هواشناسی استان البرز بارش های به صورت برف و باران تا روز دوشنبه هفته آینده در استان البرز ادامه می یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =