تاکید استاندار خراسان جنوبی بر توسعه مبادلات تجاری با افغانستان

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی با سفر به شهرستان‌های نهبندان، سربیشه و درمیان از بازارچه‌های مرزی دو کوهانه، ماهیرود و گلورده بازدید و بر توسعه مبادلات تجاری با کشور افغانستان تاکید کرد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری با اشاره به اهمیت توسعه مبادلات تجاری با کشور افغانستان، بر حفظ امکانات موجود در بازارچه‌ها، همچنین توسعه زیرساخت‌های آنها تاکید کرد. 

وی در بازدیدهای روز گذشته، شرایط بازارچه‌های موجود در این مناطق مرزی را از نزدیک رصد کرد. 

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به موقعیت و ظرفیت بازارچه‌ها اظهار داشت: موضوع فعال شدن بازارچه‌های مرزی از اولویت‌های استان و در حال پیگیری است. 

وی اظهار امیدواری کرد: با تحقق این موضوع، زمینه توسعه مبادلات تجاری با افغانستان و از طرفی رونق اقتصادی و اشتغال مرزنشینان منطقه فراهم شود.

ملانوری گفت: توسعه مبادلات تجاری در مرزهای استان، درآمد مرزنشینان را متأثر ساخته و شرایط زندگی در مرز را تسهیل می‌کند. 

وی افزود: افغانستان، بازار بکری است که می‌تواند برای عرضه تولیدات و توانمندی‌های استان فرصت خوبی باشد. 

استاندار خراسان جنوبی ضمن بازدید از بازارچه‌ها، از سرمایه‌گذاری‌های کلان صورت گرفته در بازارچه‌های مرزی استان گفت و تاکید کرد: با توجه به جایگاه این بازارچه‌ها در اقتصاد استان باید برای حفظ و نگهداشت امکانات موجود تلاش کنیم. 

وی اظهار داشت: چنانچه توسعه روابط با افغانستان، زیرساخت‌هایی را لازم داشته باشد، باید با برنامه‌ریزی نسبت به تامین آنها اقدام کنیم.

استان خراسان جنوبی در مجاورت کشور افغانستان چهار بازارچه مرزی دارد که در حال حاضر فعال‌ترین آنها مرز ماهیرود در شهرستان سربیشه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها