عرضه مرغ منجمد و روغن مایع برای تنظیم بازار در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از عرضه ۱۲ تن مرغ منجمد یارانه‌ای در بازار و ۲۵ تن روغن مایع به قنادی‌ها به منظور مقابله با گرانفروشی و کنترل قیمت این کالاها خبر داد.

محسن آهنی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: هر کیلوگرم مرغ منجمد به قیمت ۱۵۰ هزار ریال در یک فروشگاه و یک قصابی معتبر به فروش می رسد و در هفته آینده ۱۳ تن دیگر عرضه خواهد شد.

وی اظهار کرد: قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار آستارا برای هر کیلوگرم مرغ ۱۹۱ هزار ریال است و متصدیان ۲ واحد صنفی مرغ فروشی در خیابان امام (ره) به دلیل گرانفروشی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی بیان کرد: بنا به درخواست اتحادیه قنادان آستارا توزیع ۲۵ تن روغن مایع به قنادی ها آغاز شده و روغن خوراکی مایع به اندازه کافی در فروشگاه ها و هایپرمارکت ها موجود است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: از همه ظرفیت ها جهت تامین ارزاق عمومی استفاده می کنیم و با کنترل بازار، همراهی مردم و پرهیز از هیجان کاذب در بازار آرامش و امنیت روانی جامعه را شاهد خواهیم بود.

وی یادآور شد: در سال جاری ۱۰ هزار و ۷۱۲ بار از واحدهای صنفی بازرسی و برای ۲۸۱ واحد صنفی، پرونده تخلف به ارزش یک میلیارد و ۶۱۹ هزار و ۴۶۰ ریال تشکیل شده است و مردم گرانفروشی، درج نشدن قیمت، صادر نشدن فاکتور و کم فروشی را با تلفن ۱۲۴ گزارش کنند.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =