مراکز آموزشی ۱۰ شهر آذربایجان‌غربی به مدت ۲ هفته تعطیل است

ارومیه- ایرنا- معاون تربیت‌بدنی و سلامت و دبیر ستاد کرونای اداره‌ کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: مراکز آموزشی ۱۰ شهر استان که وضعیت قرمز دارند به مدت ۲ هفته تعطیل است.

"رضا میدان‌رو" روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای "طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند ویروس کووید ۱۹ در شهرهای کشور"  و طبق تصمیم ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در استان تمامی مراکز آموزشی در شهرهای با وضعیت قرمز از جمله ارومیه، پلدشت، چایپاره، خوی، شوط و سلماس در شمال استان و اشنویه، سردشت، میاندوآب و نقده در جنوب استان به مدت ۲ هفته از اول تا پانزدهم آذرماه جاری بطور کامل تعطیل است.

وی بیان کرد: روند آموزش دانش‌آموزان نیز که از ۱۲ مهرماه نیمه حضوری و آنلاین بود در تمامی کلاس‌های درس به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت و دبیر ستاد کرونای اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: فقط کارکنانی که برای حفاظت فیزیکی و حفاظت از تاسیسات و سامانه‌های الکترونیکی حضورشان ضروری است در مراکز آموزشی حضور خواهند یافت.

آذربایجان‌غربی دارای ۶۲۲ هزار دانش‌آموز با پنج هزار و ۵۴ مدرسه است که از ابتدای بازگشایی مدارس آموزش آنها اغلب در شبکه شاد به صورت آنلاین، نیمه‌حضوری و حضوری به صورت ۲ روز در هفته و به مدت ۲ ساعت در روز در مدارس انجام شده ‌است.

حضور در مدارس استان از ۱۵ شهریور ماه کاملا اختیاری بوده و اجباری در این زمینه برای دانش‌آموزان توسط آموزش و پرورش گزارش نشده ‌است.

۶۱۸ هزار دانش‌آموز در آذربایجان‌غربی همزمان با سراسر کشور با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا، سال تحصیلی جدید را از ۱۵ شهریورماه سال جاری در این استان آغاز کردند.

شیوع ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی از دهه سوم شهریور امسال افزایش یافته و این روند با بی‌توجهی مردم به رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی همچنان تداوم دارد و سبب شده تعداد بستری‌های روزانه کرونایی چندین برابر ماه قبل شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =