استاندار کرمانشاه: همه در پویش مردمی اهدای خون فعالانه مشارکت کنیم

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه که امروز (جمعه) برای اهدا خون به پایگاه انتقال خون کرمانشاه مراجعه کرده بود، گفت: راه اندازی پویش مردمی اهدا خون در پی کاهش ذخایر خونی و فرآورده‌های آن سبب شد مردم همه پای کار بیایند و به همنوعان کمک کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «هوشنگ بازوند» در جمع خبرنگاران افزود: با شیوع گسترده ویروس کرونا و کاهش میزان اهدای خون، کمبود ذخایر را مانند همه کشورها داریم اما از مردم تقاضا دارم با نوع دوستی برای نجات زندگی همنوعان مشارکت فعالانه ای در این پویش داشته باشند.

استاندار کرمانشاه در ادامه به محیط کاملاً امن و ایمن پایگاه های انتقال خون برای حضور اهدا کنندگان مستمر و جدید اشاره کرد و گفت: امروز با حضور در این محیط اعلام می کنم که پایگاه‌ها به لحاظ رعایت پروتکل ها، کلیه استانداردهای بهداشتی را دارا می باشند و منتظر هدیه مردم برای نجات زندگی نیازمندان به این فرآورده ها هستند.

بازوند، تشکیل پویش های مردمی را برای اهدای خون اقدامی مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: مردم ما را در این امر یاری کنند زیرا برای عبور از کرونا نیازمند همدلی، وفاق و همراهی هستیم و همنوعی که جانش به قطرات خون اهدا کنندگان بستگی دارد منتظر هدیه‌ای از جنس نوع دوستی و از طرف هموطنان است. 

رییس ستاد کرونا استان کرمانشاه گفت: در شرایطی قرار داریم که با کمبود خون مواجه هستیم و برای انسجام ملی همه باید پای کار بیایند و در اهدای خون شرکت کنند.