بیمارستان الزهرا (س) گیلانغرب تجهیز می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان الزهرا (س) شهرستان گیلانغرب با پیگیری‌های صورت گرفته به دستگاه سی تی اسکن و اکسیژن ساز تجهیز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهریار حیدری روز جمعه در حاشیه بازدید از بیمارستان الزهراء (س) گیلانغرب افزود: پیگیری های صورت گرفته به منظور تجهیز بیمارستان این شهرستان به تجهیزات و امکانات روز انجام شده و از طریق وزارت بهداشت و درمان قول مساعد لازم برای تجهیز این بیمارستان به دستگاه سی تی اسکن و همچنین دستگاه اکسیژه ساز اخذ شده و قرار شده است طی روزهای آینده عملی شود.

وی از تحویل ۲ تخت آی سی یو، دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) و ده ها دستگاه تجهیزات پزشکی نظیر امکانات تب سنج، کپسول های اکسیژن به این بیمارستان الزهرا (س) گیلانغرب خبر داد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه علوم پزشکی متعهد شده در سریع ترین زمان ممکن نیازهای بیمارستان گیلانغرب را برطرف کند.

 فرماندار گیلانغرب هم از تشکیل قرارگاه عملیاتی کنترل محله محور بیماری کرونا در این شهرستان خبرداد.

کوروش محمودیان افزود: آمادگی لازم به منظور اجرای محدودیت های جدید در سطح شهرستان فراهم شده است.
وی با بیان اینکه آمار تعداد فوتی های ناشی از کرونا در این شهرستان به ۴۸ مورد رسیده، گفت: تعداد افراد مبتلا نیز براساس معیارهای قطعی از ابتدا تا امروز نیز ۸۶۱ تن است.

فرماندار گیلانغرب ابراز امیدواری کرد با صبوری، همراهی و همکاری کامل مردم و تلاش و جدید مسوولان بتوانیم بیماری را مهار کنیم.

۳۱۰ بیمار جدید کووید ۱۹ در کرمانشاه شناسایی شدند

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا اعلام کرد: ۳۱۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته در استان شناسایی شدند که از این تعداد ۶۲ مورد بیمار بستری و ۲۴۸ مورد سرپایی بودند.

«مهدی محمدی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ نفر در استان کرمانشاه بر اثر ویروس کرونا فوت کردند که شامل چهار نفر در کرمانشاه، سه نفر در کنگاور و در شهرستان های اسلام آبادغرب، هرسین، گیلانغرب و روانسر نیز هرکدام شامل یک نفر می شود.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ نفر در استان کرمانشاه با علایم بیماری کووید ۱۹ بستری و ۱۹۸ مورد بیمار هم پس از بهبودی ترخیص شدند.

محمدی در پایان گفت: هم اکنون ۹۷۷ بیمار مربوط به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.