معاون توزیع برق: شبکه فرسوده برق کرمان بازسازی می‌شود

کرمان - ایرنا - معاون بهره برداری توزیع برق شمال استان کرمان از بازسازی شبکه‌های های فرسوده برق در قالب مانور سراسری خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمد محسنی روز جمعه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: بازسازی شبکه‌های توزیع برق به صورت سراسری و در قالب یک مانور عملیاتی ۲ روزه در شهرستان‌های کرمان، رفسنجان، شهربابک، انار، زرند، نوق انجام میشود.

وی تصریح کرد: از این به بعد پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه، نسبت به بازسازی شبکه‌های توزیع برق در سراسر کشور از جمله شمال استان کرمان اقدام خواهد شد.

 معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان اظهار داشت: این مانور در جهت سیاست‌های ابلاغی شرکت توانیر با رویکرد تحول دیجیتال در نظام نگهداشت و تعمیرات و با محوریت مدیریت دارایی‌های فیزیکی برای اولین بار در سطح کشور اجرا خواهد شد.

وی با بیان این که در این مانور عملیاتی دو روزه، بیش از۲۰۰ کیلومتر شبکه توزیع برق در شمال استان اصلاح و بازسازی شد، تاکید کرد: دراین مانور سراسری تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق شمال استان، بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای تخصصی در قالب ۵۴ اکیپ عملیاتی حضور داشتند.

محسنی گفت: تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بهبود و ارتقای شاخص‌های عملکردی طرح سیما، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تعداد و زمان خاموشی ناخواسته، کاهش انرژی تامین نشده، کاهش تلفات شبکه و متعادل شدن بار شبکه، بهبود رضایت مشترکان و همچنین ارتقای آمادگی اکیپ‌های عملیاتی در مواجه با بحران‌های احتمالی بخشی از اهداف است.

وی ادامه داد: همچنین هم افزایی و تقویت گروه‌های درون و برون سازمانی، شناسایی نقاط قابل بهبود، استاندارد سازی شبکه و رفع مشکلات فیدرهای پر عارضه، رفع کانون خطر و ایمن سازی شبکه، استانداردسازی آرایش شبکه‌های توزیع، اصلاح جانمایی تجهیزات شبکه و اصلاح سیستم ارتینگ شبکه را از دیگر اهداف این مانور دانست.

معاون بهره برداری  شرکت توزیع برق شمال استان کرمان تاکید کرد: شبکه‌های برق بصورت دوره‌ای بازدید می‌شوند، اما در فواصل بازدید ممکن است خرابی و مشکلی در شبکه‌ها پیش بیاید و از همشهری‌ها و هم استانی‌ها درخواست داریم مشکلات و خرابی‌های شبکه مانند  پارگی سیم،  شکستگی تیر، باز بودن درب تابلو و غیره را از طریق اپلیکیشن برق من و یا ۱۲۱ به ما اطلاع دهند تا همکاران برای رسیدگی و اصلاح آن اقدام کنند.

در این مانور با شعار تلاش صادقانه، خدمت بی منت در روزهای ۲۹ و ۳۰ آبان ماه به صورت سراسری هم زمان با سراسر کشور، بیش از ۴۸ اصله پایه تیر فرسوده تعویض، ۴۳۰ متر شاخه زنی درختان در شبکه، ۳۳۰عدد کاور و ۶۰ عدد کنسول، ۷۰۹ مورد تعویض مقره، ۷۰۰متر ریگلاژ شبکه و ئیگر موارد انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها