مدیرعامل: بدهی ماشین‌سازی، گریبانگیر تیم فوتبال ۹۰ ارومیه شده است

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل باشگاه ۹۰ ارومیه گفت: متاسفانه بدهی چند سال قبل ماشین‌سازی تبریز گریبانگیر این باشگاه شده است و هم‌اکنون تیم را از نقل و انتقالات و ثبت قرارداد بازیکنان جدید محروم کرده است.

یحیی بهاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بدهی ۴ سال قبل تیم ماشین‌سازی تبریز به یک بازیکن خارجی که در سال ۹۵ برای این تیم به میدان رفته اکنون تیم ۹۰ را از پنجره نقل و انتقالاتی محروم کرده و تیم از جذب بازیکن جدید و ثبت قرارداد بازیکنان محروم شده است.

وی گفت: این بازیکن در سال ۹۹ به فیفا شکایت کرده و در حالیکه جذب بازیکن خارجی برای لیگ دسته اول ممنوع است و ما نیز در سال ۹۵ در لیگ ایران حضور نداشتیم حالا بخاطر این پرونده دچار مشکل شده‌ایم.

بهاری اضافه کرد: فیفا باشگاه ماشین‌سازی را به پرداخت ۱۳۲ هزار دلار به "فرناندار" دروازه‌بان وقت ماشین‌سازی محکوم کرده و به‌همین دلیل از ابتدای امسال (فروردین ۹۹) پنجره نقل و انتقالاتی تیم ۹۰ بسته شده است.

مدیرعامل ۹۰ ارومیه اظهار کرد: ۲ هفته مانده به پایان بازی‌ها در فصل گذشته طی یک نامه کتبی به مسوولان مربوطه نسبت به عواقب بی‌توجهی به این پرونده هشدار دادیم و راهکار موجود هم ارائه کردیم اما با گذشت بیش از چهار ماه متاسفانه هیچ پاسخ روشن و اقدام مثبتی دریافت و مشاهده نشده و برخی از آنان به جای وقت گذاشتن و تلاش برای حل مشکل موجود دنبال حاشیه و مباحثی مالکیتی بودند.

وی ادامه‌داد: مسوولان مربوطه می‌توانستند این مشکل را با رایزنی و تعامل با زنوزی مدیرعامل کنونی تیم تراکتور و مالک سابق ماشین‌سازی حل کنند ولی هیچ‌ گامی در این زمینه برداشته نشده است و احتمالا مالک امتیاز تیم یا مسوولان مربوط نیز اطلاعات درستی به ایشان ندادند.

بهاری اضافه کرد: به همین دلیل تا به این لحظه هیچ پرداختی صورت نگرفته و در آستانه آغاز لیگ امکان ثبت قراردادها نیز برای این تیم وجود ندارد.

وی تاکید کرد: امیدوارم اعضای شورای شهر ارومیه به قول‌های خود مبنی بر کمک به نماینده فوتبال ارومیه وفا کنند و از برخی مسوولان استانی و شهری چون استاندار آذربایجان‌غربی که پشتیبان تیم ۹۰ هستند قدردانی می‌کنیم با این حال با ادامه این وضعیت و محرومیت از ثبت قرارداد بازیکنان و ادامه رویه موجود چاره‌ای جز انصراف از حضور در لیگ نداریم.

تیم ۹۰ ارومیه در هفته نخست لیگ دسته یک باید به مصاف هوادار تهران برود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =